У Верховній Раді дозволили персональну обробку даних хворих на СOVID-19 без їхньої згоди

Дозвіл діятиме на час карантину та місяць потому

Зала засідань Верховної Ради України - депутати IX скликання

president.gov.ua

Народні депутати прийняли Закон "Про внесення змін до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", що дозволяє обробку персональних даних хворих осіб на коронавірус без їхньої згоди. Про це повідомляє апарат ВРУ

Згідно з повідомленням, на період встановлення карантину (COVID-19) та протягом 30 днів з дня його відміни дозволено обробку персональних даних без згоди особи, виключно з метою здійснення протиепідемічних заходів. 

Як зазначається, це стосується тільки даних про особу, яка захворіла на COVID-19, збір яких передбачено обліковою формою № 058/о "Екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, надзвичайну реакцію на щеплення".

Йдеться йде про відомості щодо стану здоров'я, місця госпіталізації, прізвища, ім'я, по батькові хворого, дати його народження, місця проживання, роботи/навчання.

Слід зауважити, що протягом 30 днів після закінчення періоду встановлення карантину, такі дані підлягають знеособленню, а у разі неможливості знищенню.

Нагадаємо, станом на 9:00, понеділка, 12 квітня, в Україні 3102 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 93 летальні, 97 пацієнтів одужали. 

Loading...