У ЦВК назвали, коли може відбутися другий тур мерських виборів

Фото з відкритих джерел

За словами Дубовика, неможливо зараз точно назвати дату проведення другого туру виборів у різних містах

Другий тур виборів мера має відбутися у листопаді, проте через можливі судові процеси, окремі міста зможуть провести електоральний процес не раніше грудня. Про це заявив заступник голови ЦВК Сергій Дубовик, передають "Українські новини".

"На встановлення результатів виборів у територіальних виборчих комісій є 12 днів. Але хтось може встановити їх швидше. Тому дата другого туру не може бути однаковою. Тим більше ніхто не сказав, що ці результати не будуть оскаржені. В такому випадку вибори змістяться до прийняття рішення судом. Судовий розгляд - це, умовно кажучи, ще тиждень. Тобто другий тур може відбутися і на початку грудня ", - сказав Дубовик.

За його словами, неможливо зараз точно назвати дату проведення другого туру виборів у різних містах, оскільки, згідно з Виборчим кодексом, вони можуть бути призначені навіть на 1 або 8 листопада.

"Другий тур можуть призначити швидко, якщо будуть готові його проводити. Але, зрозуміло, що є розумні терміни та розумний підхід. В ідеалі може бути 15 листопада. Але це малореально. Як правило, голосування буде призначатися на 22 і 29 листопада", - додав Дубовик.

Заступник голови ЦВК вважає, що саме члени комісій, які рахують голоси, не зацікавлені в дуже швидкому встановленні результатів, оскільки вони отримають зарплату за кожен день роботи.

Новини за темою: ЦВК: Явка на місцевих виборах становила орієнтовно 37%

Нагадаємо, раніше заступник голови Центральної виборчої комісії Сергій Дубовик заявив, що остаточні результати місцевих виборів в Україні можуть бути встановлені за три-п’ять днів. За словами Дубовика, в окремих територіальних громадах відбудуться повторні вибори.Loading...