live

У світі енергоносії дешевшають, а в Україні дорожчають: Володимир Кацман назвав причину

Політичний експерт Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Виходить абсолютний дисбаланс, констатував експерт

У той час, коли у світі дешевшає і нафта, і газ, і електроенергія, енергоносії в Україні постійно дорожчають. Це відбувається через тиск олігархату.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Експерт прокоментував ініціативу уряду підвищити вартість електроенергії з 1 жовтня поточного року: "Коли в світі – правильно сказав президент – і нафта дешевшає, і газ дешевшає, і електроенергія дешевшає, а вона у нас весь час дорожчає. Що відбувається? А відбувається те, що держава під тиском олігархату йде на те, щоб так званий зелений тариф зрівнювати, щоб не витрачати на нього та інші речі. Вони будуть довго розповідати, що це все обґрунтовано, але в світі все дешевшає, а у нас все дорожчає".

Володимир Кацман зауважив, що свого часу влада хизувалася тим, що на АЗС ціни на пальне впали на 1-2 грн, проте, нагадав він, у той час вартість у світі знизилась ледь не до від’ємної.

"Виходить абсолютний дисбаланс, що влада начебто робить для народу, а насправді, за фактом, за платіжками нічого не змінюється", – резюмував експерт.

Новини за темою: Криза в енергетиці: Чому в Україні заговорили про зупинку атомних електростанцій

Як повідомляли, Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища планує збільшити ціну за перші 100 кВт-год. з 0,9 грн до 1,68 грн з 1 жовтня 2020 року.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що антикризовий енергетичний штаб підготував заходи, які допоможуть уникнути віялових відключень електрики.

Також він стверджував, що тарифи на електроенергію для населення в 2020 році піднімати не будуть.