У "Слузі народу" розповіли, кого б хотіли побачити у ТКГ замість Фокіна

Народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура Фото з відкритих джерел

Нардеп нагадав, що саме парламентарі приймають закони про особливості місцевого самоврядування

Кандидат на посаду першого заступника в Тристоронній контактній групі має бути хтось з парламентарів. Про це розповів народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура, передає "Радіо Свобода".

"Я думаю, що все-таки нам потрібно, щоб там було більше парламентарів. Тому що в ТКГ делегати часто про щось домовляються, але вони забувають, що згідно з Мінськими домовленостями парламент України ухвалює закони про особливості місцевого самоврядування та про ведення виборів... Тому я впевнений, щоб саме депутати від різних політичних фракцій входили до делегації ТКГ... І потім, коли вони повернуться в Україну після всіх цих перемовин, вони повинні будуть переконати парламент, що потрібно внести необхідні зміни в законодавство і чому", - сказав Качура.

За словами нардепа, як учасника профільного комітету з питань організації державної влади з яким Вітольд Фокін проводив зустріч у вересні, йому не сподобався вислів про те, що "на Донбасі немає присутності Російської Федерації".

"Я не погоджуюсь точно з тезою, яку озвучив пан Фокін, вона точно мені різала вухо, це теза про те, що якщо навіть суто юридично подумати: ну як це немає, якщо в Мінських домовленостях сторона — Російська Федерація. Як можна було про це сказати? Я думаю, що ця теза і стала ключовою в ухваленні рішення президентом України щодо звільнення Фокіна", - додав Качура.

Новини за темою: Кравчук має намір створити "раду людей з Донбасу" для допомоги ТКГ

Нагадаємо, голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук вважає, що перед тим, як почати шукати кандидата на посаду першого заступника, необхідно чітко визначити його повноваження. Голова ТКГ нагадав, що ця посада першого заступника з’явилась лише кілька місяців тому.Loading...