Новини » Політика Читать эту новость на русском

У "Слузі народу" пояснили, чому Рада досі не розглянула президентський законопроєкт про КСУ

Галина Янченко Фото з відкритих джерел

Ця ініціатива потребує обговорення, каже Галина Янченко

Верховна Рада України досі не розглянула президентський законопроєкт щодо КСУ, оскільки його не розглянув профільний правовий комітет Ради.

Про це під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, заявила народна депутатка України (фракція "Слуга народу") Галина Янченко.

Народна депутатка зазначила, що поданий президентом України проєкт закону про припинення повноважень всіх суддів КСУ належить до предметів відання правового комітету, проте комітет ще не розглянув цей законопроєкт.

Новини за темою: "Слуги народу" визначилися лише з однією кандидатурою на посаду судді КСУ

"Цей законопроєкт належить до предметів відання правового комітету. На жаль, так сталося, що голова правового комітету – на лікарняному, хворий на коронавірус. Я думаю, що найближчим часом він вже повернеться до своєї роботи, і правовий комітет вже зможе розглянути цей законопроєкт. Цей законопроєкт потребує обговорення. Я знаю, як відбуваються обговорення на правовому комітеті, буде жваво, буде гаряче, тому варто, щоб голова був присутній", – сказала Галина Янченко.

Нагадаємо, раніше Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування "нікчемне" і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Додамо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що самостійна відставка суддів Конституційного суду України є найбільш ліберальним шляхом.

Loading...