live

У "Слузі народу" назвали можливу дату запуску страхової медицини

Голова парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, член фракції партії "Слуга народу" Михайло Радуцький Фото з відкритих джерел

Необхідною умовою для її запуску депутат вважає виведення зарплат українців із тіні

Голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування, нардеп від "Слуги народу" Михайло Радуцький вважає, що страхова медицина може почати функціонувати в Україні з 2023 року.

Про це він сказав в інтерв'ю Радіо Свобода.

Медична страховка, за його словами, буде покривати те, що не увійшло в гарантований державою обсяг безоплатної медичної допомоги. Але для цього має бути дотримано кілька умов.

Новини за темою: Уряд ухвалив рішення, що дозволить покращити надання медичних послуг в селах, - Гончарук

"Ми не кажемо, що ми відмінимо фінансові гарантії. Це "юніверсал каверідж". І він має бути. Усі країни за нього борються. Страховка буде покривати те, що не увійшло в гарантії. По-перше, ми маємо не помилитися. Ми маємо обрати ту модель, яку ми фінансово і якісно можемо дозволити в Україні", - зазначив Радуцький.

Також політик переконаний, що запуск страхової медицини не стане реальним без виведення зарплат українців із тіні.

Він додав, що "Слуга народу" розглядає написання відповідного законопроєкту і вибору моделі фінансування.

"Ми зробимо все для того, щоб той відсоток "чорної" зарплатні був з кожним днем все менший і менший. І ми розглядаємо можливість написання того закону і вибору моделі в цьому році. Але ми вважаємо, що економічно по офіційності зарплати ми вийдемо на можливість, щоб цей закон запрацював десь рік-два – десь 2023 рік. Це не обіцянка. Це плани", - зауважив Радуцький.

Новини за темою: Стартує другий етап медреформи: Уряд ухвалив програму медичних гарантій

Нагадаємо, раніше Радуцький запевняв, що у цьому році до Верховної Ради буде подано законопроєкт про медичне страхування.

Як зазначалося, міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька заявила, що другий етап медичної реформи розпочнеться 1 квітня за будь-яких обставин.

Loading...