Новини » Політика Читать эту новость на русском

У "Слузі народу" назвали, коли Рада розгляне законопроєкт спікера про відновлення прав НАЗК, які скасував КСУ

Галина Янченко Фото з відкритих джерел

Це може відбутися завтра або післязавтра, каже Галина Янченко

Законопроєкт голови ВРУ Дмитра Разумкова про відновлення антикорупційного законодавства може потрапити на розгляд народних депутатів у середу або четвер.

Про це під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, заявила народна депутатка України (фракція "Слуга народу") Галина Янченко.

Народна депутатка пояснила, коли може відбутися голосування за законопроєкт авторства голови Верховної ради України Дмитра Разумкова, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), які раніше скасував Конституційний суд. За її словами, проєкт закону має пройти розгляд у профільному комітеті.

Новини за темою: Зеленський не має права погрожувати ВРУ розпуском, це порушення Конституції, – Суслов про можливу відставку КСУ

"Комітет може розглянути вже сьогодні, якщо ні – то зберемося окремо, додатково завтра комітетом для того, щоб розглянути законопроєкт з відновлення антикорупційного законодавства. Відповідно, середа-четвер він зможе потрапити на пленарне засідання", – сказала Галина Янченко.

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування "нікчемне" і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Додамо, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний суд.

Loading...