У Росії до 6 років колонії засудили ексміністра оборони України

Анатолій Гриценко Фото з відкритих джерел

Прокурор просив 9 років колонії, захист наполягав на виправданні

Другий західний окружний військовий суд Російської Федерації заочно засудив до шести років колонії колишнього міністра оборони України Анатолія Гриценка за заклики до терактів у Росії через ЗМІ. Про це повідомляють "РИА Новости".

Згідно з повідомленням, прокурор просив для політика 9 років колонії, в той час як захист наполягав на виправданні.

"Суд, вислухавши думки сторін, визнав винним Гриценка за ч. 2 ст. 205.2 КК РФ ("Заклики до здійснення терористичної діяльності на території РФ з використанням засобів масової інформації") та постановив призначити йому заочне покарання у вигляді шести років колонії загального режиму", - оголосив вирок суддя Данило Логачов.

Наголошується, що українському політику ставлять у провину два висловлювання, зроблені в 2014-му і 2017 роках у телеефірах. В одному він висловив думку, що росіяни повинні зазнавати втрат, як і українці на Донбасі, і закликав "пускати під укіс" російські потяги з бойовою технікою, у другому - підривати машини.

Кримінальну справу розглянули за три засідання і заочно. "Підсудний" зараз в Україні, а екстрадувати Гриценка не дозволяють українські закони і міжнародне право.

Сам Анатолій Гриценко винним себе не вважає.

Довідка:

Анатолій Степанович Гриценко - український політик і військовий діяч (полковник запасу), голова партії "Громадянська позиція".

Гриценко народився 25 жовтня 1957 року в селі Багачівка Звенигородського району Черкаської області.

З першою дружиною – Людмилою Гриценко розлучився в 2002 році після 24 років шлюбу. Друга дружина – українська журналістка, редактор "Дзеркала тижня" Юлія Мостова. Має четверо дітей: Олексій і Світлана від першого шлюбу, Ганна від другого. Також Гриценко виховує сина Мостової від її першого шлюбу з Олександром Разумковим (батько чинного голови Верховної Ради Дмитра Разумкова) – Гліба.

Анатолій Гриценко - народний депутат України VI, VII скликань. Міністр оборони України (2005-2007 рр.). Обіймав цю посаду при трьох прем'єрах – за Юлії Тимошенко, Юрія Єханурова, Віктора Януковича.

Виступає за приєднання України до ЄС, відомий своїми радикальними поглядами. Також підтримує легалізацію вогнепальної зброї.

В 2019 році балотувався на посаду президента України.

Loading...