У РФ немає мотивації будь-якою ціною досягати компромісу з Україною на догоду Заходу, – Волошин

Народний депутат Олег Волошин Фото з відкритих джерел

Парламентар пояснив, чому РФ не виконуватиме те, що просить Захід

У Російської Федерації сьогодні немає мотивації будь-якою ціною досягати компромісу з Україною, щоб догодити Заходу.

Про це в ефірі програми "Міжнародна панорама" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Олег Волошин.

"У ситуації, коли держава Росія поставлена – подобається комусь таке трактування або не подобається – фактично перед вибором або жити в довгостроковій конфронтації... Наскільки довгостроковій – подивимося, але, принаймні, в найближчій перспективі конфронтації з Заходом з будь-якого приводу – не буде України, буде Навальний, не буде Навального, будуть якісь Скрипалі, буде ще щось... Або просто відмовитися від боротьби за статус великої держави, тобто відмовитися від можливості проводити суверенну зовнішню і внутрішню політику. Ніякого іншого вибору сьогодні держава-гегемон, яким є США, не залишає ні РФ, ні КНР, ні навіть Туреччині. Ми всі бачили санкції, які США вводять проти свого союзника по НАТО просто за те, що пан Ердоган вирішив закупити системи протиповітряної оброни не в Америці, а в Росії, і за це зазнав санкцій і серйозного тиску. Відповідно, я не думаю, що в РФ будь-хто в здоровому глузді і при світлій пам'яті погодиться на те, щоб піти тим шляхом, яким вони намагалися йти на початку 90-х, просто зайнявши "погоджувальну" позицію стосовно Заходу, виконуючи все те, що Захід просить", – заявив нардеп.

Новини за темою: Медведчук: Ми продовжимо політику, спрямовану на привнесення миру в Україну

Олег Волошин зауважив, що у РФ немає мотивації сьогодні будь-якою ціною досягати компромісу з Україною.

"Тобто вони вважають, що якщо Україна зацікавлена ​​повернути Донбас, якщо Україна зацікавлена ​​отримати, дійсно, стимули для економічного відновлення, а це без нормалізації наших економічних відносин і відновлення нашого транзитного статусу як посередника в євроазійській торгівлі неможливо. Якщо Україна цього не бажає сама, то просто ті пряники, які вони можуть отримати від Заходу, вони занадто малі", – сказав парламентар.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що мир на Донбасі є його пріоритетом, і українська армія зможе бути гарантом подальшої безпеки.

Читайте також: "Медведчук: Влада добре знає, що потрібно зробити для досягнення миру на Донбасі, але відмовляється це робити".