Новини » Політика Читать эту новость на русском

У Раді не виключають військової агресії з боку Білорусі

Олександр Завітневич. Фото УНІАН

Ця вірогідність менша, ніж з території Донбасу, але вона є, і нею не можна нехтувати

Голова комітету Верховної Ради з нацбезпеки Олександр Завітневич не виключив можливість російської військової агресії з боку Білорусі. При цьому вона менш імовірна, ніж агресія з території Донбасу. Про це він розповів в інтерв'ю виданню "РБК-Україна".

За його словами, військова небезпека з території Білорусі існує і нею не можна нехтувати.

"Звісно небезпека з цього напрямку присутня. І ми всі знаємо, що Росія та Білорусь входять до Організації Договору колективної безпеки (ОДКБ). Стаття 4 цього Договору дозволяє надавати військову допомогу в разі зовнішньої агресії члену об'єднання, і така допомога надається в короткий термін. Це несе дуже велику загрозу для нас. Тому Україна вжила заходів і відслідковує ситуацію. Будь-які спроби дестабілізації ситуації в Білорусі, як і поглинання її Російською Федерацією, протирічать інтересам нашої держави", - сказав Завітневич.

Новини за темою: Міноборони Росії повідомило про проведення у Білорусі військових навчань

Раніше повідомлялося, що збройні сили Білорусі проведуть спільні антитерористичні навчання із Росією та Сербією.

До цього прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія не бачить сенсу вводити свої війська до Білорусі, оскільки президент Олександр Лукашенко контролює ситуацію в країні.

Також президент Білорусі домовився з президентом Росії Володимиром Путіним про застосування спільного угруповання військ при військовій загрозі із Заходу.Loading...