У Раді ініціювали вихід Фокіна з ТКГ через його заяви про Донбас

Перший прем'єр-міністр України Вітольд Фокін Гордон

Народні депутати назвали заяви Фокіна про особливий статус Донбасу та амністію неприйнятними

Народні депутати підготували звернення до президента України Володимира Зеленського з проханням звільнити першого заступника глави делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ) Вітольда Фокіна через його заяви про Донбас. Про це повідомив нардеп Роман Лозинський у Facebook

"Ініціюємо вихід Фокіна з ТКГ! Вітольд Фокін вже давно не боїться називати бойовиків так званих "Д/ЛНР" "повстанцями", виступає за загальну амністію, за особливий статус не тільки ОРДЛО – але і всього Донбасу, а також за створення "міжнародного тимчасового уряду" на суверенній території України", - зазначив депутат. 

На думку парламентарів, такі заяви є неприйнятними та "демонструють повне нерозуміння причинно-наслідкових зв’язків початку російсько-української війни та відвертий дрейф у бік Росії".  

Новини за темою: Фокін розкрив ідею вільної економічної зони для Донбасу

Крім цього, Лозинський додав, що парламент має реагувати на заяви представників української делегації у ТКГ, які "підважують цілісність української позиції на перемовинах і ставлять під сумнів принципові для України моменти".

Фокіну пора "на вихід!"

Ми з депутатами "Голосу" ініціюємо вихід Фокіна з ТКГ!
Вітольд Фокін вже давно не боїться...

Опубліковано Roman Lozynskyi Вівторок, 22 вересня 2020 р.

Нагадаємо, 18 серпня Зеленський увів до складу української делегації для участі в ТКГ першого прем'єр-міністра України Вітольда Фокіна.

Однак, протягом останнього місяця Фокін зробив декілька гучних заяв щодо Донбасу, які викликали обурення у суспільстві. 

Зокрема, Фокін заявив, що для досягнення миру на Донбасі необхідне проведення загальної амністії. Однак він наголосив, що вона не стосуватиметься тих громадян, які вбивали та катували людей. 

Також політик висував пропозицію створити на непідконтрольній території Донбасу міжнародний тимчасовий уряд ООН для проведення там місцевих виборів. 

Крім цього, Фокін заявляв, що "треба оголосити загальну амністію, провести вибори, розв'язати питання особливого статусу окремих районів, а краще – всього Донбасу". Слова свого першого заступника згодом прокоментував керівник української делегації в ТКГ Леонід Кравчук. Зокрема, він наголосив, що через такий крок його колегу на переговорах в Мінську можуть вивести зі складу ТКГ. 

Loading...