У ПАРЄ дозволили працювати російським депутатам, які голосували за анексію Криму

ПАРЄ

Регламентний комітет розглянув скаргу за двома підставами

Регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) ухвалив рішення, відповідно з яким російська делегація, члени якої голосували за анексію Криму, має продовжити роботу без санкцій. Про це повідомляє "Європейська правда".

Згідно з повідомленням, на підставі цього рішення був закритий розгляд скарги, ініційованої латвійською депутаткою Марією Голубєвою та підтриманої депутатами від України та інших держав. За регламентом ПАРЄ, у разі, якщо комітет відхиляє оскарження за процедурними підставами, воно вважається автоматично схваленим асамблеєю, але рішення комітету має бути оголошене на засіданні асамблеї.

Комітет констатував, що він розглянув скаргу за двома підставами:

  1. До російської делегації входять депутати, обрані у багатомандатному округу з урахуванням голосів у анексованому Криму;
  2. До російської делегації увійшли сенатори, що підтримали анексію Криму в 2014 році, через що перебувають під міжнародними санкціями.

Як зазначається, на думку ПАРЄ, ці підстави не є достатніми для запровадження обмежень проти таких депутатів.

"Комітет вирішив, що повноваження російської парламентської делегації мають бути підтверджені", - йдеться у рішенні комітету.

Нагадаємо, 27 січня у Страсбурзі розпочалася зимова сесія ПАРЄ. Протягом сесії мають відбутися дебати про порушення членами ПАРЄ статутних зобов'язань. У Асамблеї планують обговорити функціонування демократичних інституцій у Польщі та повідомлення про політичних в'язнів у Азербайджані.

Раніше повідомлялося, що ПАРЄ оприлюднила проєкт рішення про санкції проти Росії. Після повернення в склад Парламентської асамблеї Ради Європи Росія виконала ряд рекомендацій, підтвердив моніторинговий комітет організації. Проєкт був підготовлений нідерландцем Тіні Коксом (моніторинговий комітет призначив його більшістю голосів). Він пропонував уникнути накладення на РФ будь-яких обмежень і стверджував, що Росія показала прогрес у виконанні вимог асамблеї.

Зокрема, Кокс знайшов ознаки того, що Росія виправляє проблеми, через які вона перебувала під санкційним тиском. Він навів два такі приклади: обмін ув'язненими, включаючи повернення українських моряків, захоплених поблизу Керченської протоки, а також відновлення платежів Росії до бюджету Ради Європи.Loading...