У парламенті "навіть близько" немає голосів за особливий статус ОРДЛО, - Кравчук

Глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук Фото з відкритих джерел

За це не проголосує навіть частина фракції "Слуга народу"

Внесення змін до Конституції України про надання окремим регіонам Донбасу особливого порядку місцевого самоврядування неможливе, бо в парламенті України "навіть близько" немає на це голосів. Про це заявив керівник української делегації у ТКГ перший президент України Леонід Кравчук в інтерв’ю виданню "Сегодня".

"Якщо Росія дійсно вважає, і що це серйозно, щоб ми внесли зміни до Конституції, то я ставлю через вас таке запитання: яким чином демократична країна, а ми точно йдемо шляхом демократії, може прийти до парламенту і сказати, що ви маєте проголосувати за це", - сказав Кравчук.

Він додав, що за це не голосуватимуть фракції - "ЄС", "Голос" і "Батьківщина" і може не проголосувати частина навіть депутатів від "Слуги народу", особливо мажоритарників.

"Я вже не кажу, що змістовно це не в’яжеться ні з якими міжнародними документами. Конституція – це внутрішній Основний документ України. Це практично неможливо. Вони ж знають, що такі рішення ухвалюються Верховною Радою. ВР – демократична структура, демократичний орган в українській державі. І 450 депутатів мають право кожний на свою позицію і свою думку, і голосувати так, як велить внутрішній стан і орієнтують виборці", - зазначив перший президент України.

Підсумовуючи, він констатував, що голосів за зміну української Конституції у парламенті "навіть близько немає".

Новини за темою: "Особливий статус" Донбасу: Резніков пояснив український підхід до цього питання

Раніше повідомлялося, що очільник делегації України в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук запропонував замість поняття "особливий статус" Донбасу ввести "особливий режим адміністративного управління".

Loading...