У НАТО готують нову концепцію стримування і оборони для Європи

Україна має новий статус у відносинах з НАТО Фото з відкритих джерел

Ідея створення нової концепції була прийнята міністрами оборони країн НАТО

Північноатлантичний альянс розробляє нову концепцію стримування та оборони для євроатлантичного простору, яка повинна посилити НАТО. Документ повинен охопити всі простори, включаючи космос, а також гібридні, кібернетичні та "більш традиційні" загрози. Про це заявив заступник Генерального секретаря НАТО Мірча Джоане, передає пресслужба організації.

За його словами, в результаті кризи через пандемію коронавірусу посилилися і прискорилися проблеми безпеки.

"Ми працюємо над новою концепцією під назвою "Стримування та оборона для Євроатлантичного простору". Вона буде першим всеосяжним документом, буде втілена в оперативні заходи НАТО і буде враховувати досвід наших друзів з ЄС", - сказав Джоане.

Він зазначив, що ідея створення такої концепції була прийнята міністрами оборони країн НАТО, і робота почалася при активній участі начальників штабів і військових експертів за підтримки Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО в Європі.

"Історія ніколи не зупиняється, глобальна конкуренція посилюється, підйом Китаю є вже фактом, і Росія є агресивною як ніколи, намагається зруйнувати Захід політично. Посилюється змагання в космосі, виникають нові технології, які зміщують світові центри сили. Тому ми не можемо не інвестувати в оборону, оскільки оборона є передумовою для миру", - заявив Джоане.

Він також підкреслив, що НАТО продовжує залишатися наріжним каменем "не тільки трансатлантичної безпеки, але й невід'ємною частиною глобального порядку".

Новини за темою: Військові кораблі НАТО увійшли в Чорне море

Нагадаємо, до цього міністерка оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер заявляла, що агресивна поведінка Російської Федерації на міжнародній арені є величезним викликом для Європейського Союзу та НАТО.Loading...