У МВС ініціюють посилення відповідальності за крадіжку авто

Радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко

МВС України

Зокрема в законодавстві передбачать покарання за використовування електронних пристроїв, які розблоковують системи електронного захисту

У Міністерстві внутрішніх справ ініціюють на законодавчому рівні посили відповідальність за крадіжку автомобілів. Про це розповів радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко, передає пресслужба установи.

За словами радника міністра, кількість крадіжок транспортних засобів зменшується з року в рік, а рівень розкриття збільшується.

Проте зазначається, що в законі досі не передбачено покарання за застосування злочинцями електронних пристроїв, які розблоковують системи електронного захисту.

"Ми пропонуємо карати таких ділків ув'язненням терміном від 5 до 10 років з конфіскацією майна. Крім того за саме виготовлення таких пристроїв чи їх реалізацію ми пропонуємо карати позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна або без такої", - зазначив Мартиненко.

Також радник розповів про подальшу долю, викрадених авто.

"Одним з напрямків, куди "їдуть" викрадені транспортні засоби є розукомплектування та продаж на запчастини. Це зло, з яким боротися треба системно. Ми пропонуємо внести зміни до Кримінального Кодексу, передбачивши за такий вид злочину покарання у вигляді штрафу до 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (34 тис.грн) або позбавленням волі на строк до 5 років. Але якщо ці самі дії вчинено членом організованої групи, злочинної організації, злочинної спільноти чи під керівництвом "злодія у законі" - пропонуємо позбавляти волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна", - сказав Мартиненко.

Також посилення відповідальності має торкнутися підробки автономеру.

"Зараз кримінальна відповідальність є лише за знищення, підробку чи заміну таких номерів вузлів та агрегатів. Нами пропонується до цього переліку додати ще й реалізацію таких транспортних засобів, збільшивши покарання до 1200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян чи обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк", - додав радник міністра.

Раніше повідомлялося, що поліцейські розшукали викрадений частково розібраний транспортний засіб на одній із станцій техобслуговування у Мелітополі на Запоріжжі.

Loading...