У монобільшості самостійно написати законопроєкт можуть максимум 10% нардепів, – Чаплига

Фото з відкритих джерел

Для того, щоб вміти це робити, потрібно пройти відповідну школу, каже політичний консультант

Максимум 10% нардепів з парламентської фракції "Слуга народу" можуть самостійно написати і зареєструвати законопроєкт.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний консультант Михайло Чаплига.

Експерт, коментуючи ініціативу народної депутатки України від монобільшості Тетяни Грищенко щодо непроведення другого туру виборів у період дії карантину, зауважив, що принести у ВРУ такий документ ця людина може, а от написати його – ні.

"Це означає, що хтось цей камінець вклав у руку цього депутата чи депутатки (я з дивом дізнався, що є у нас ще й такі персонажі у Раді). Цьому персонажу дають завдання, щоб жбурнув камінець у воду, а потім в Адміністрації президента вивчають кола, які пішли від цього камінця. Тобто роблять спочатку провокацію. Роблять за допомогою якогось чергового "ноунейма", тобто безіменного якогось депутата у своїй фракції, а потім слідкують за хвилями. Якщо хвилі пішли хороші, то це ж наша ініціатива, якщо хвилі пішли погані – це індивідуальна думка депутата", – сказав Михайло Чаплига.

Новини за темою: Перенесення другого туру місцевих виборів "підвісить" ситуацію і надасть додаткові впливи, – політолог

Експерт наголосив, що для того, щоб написати проєкт закону чи постанови, потрібно пройти відповідну школу нормотворчості, розуміти процедури подання тощо.

"Десь відсотків 90 від монобільшості цього робити не вміють", – сказав Михайло Чаплига.

Відповідаючи на запитання, скільки нардепів з парламентської фракції "Слуга народу" можуть самостійно написати і зареєструвати законопроєкт, Михайло Чаплига зауважив, що ця кількість становить максимум 10%.

Політичний консультант додав, що згадана ініціатива щодо другого туру виборів виходить за межі правового і конституційного поля України, але у нашій країні можливе все.

Нагадаємо, у Верховній Раді України зареєстровано проєкт постанови №4234, яким пропонується не проводити другий тур виборів у період дії карантину. Автор проєкту – Грищенко Тетяна, народний депутат від "Слуги народу". Дата реєстрації Постанови – 20 жовтня.

У Комітеті виборців України заявили, що перенесення другого туру виборів фактично залишить міста без легітимної влади та призведе до перебування місцевої влади у підвішеному стані.Loading...