live

У Міноборони кажуть, що нове оборонне замовлення не "ставить хрест" на ракетних програмах

Міноборони

У відомстві зазначили, що на закупівлю засобів зв’язку заплановано 10% від напряму закупівлі ОВТ

Проєкт "ДОЗ-2020" цілком забезпечить потреби у захисті держави. Усі програми буде збережено. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони.
 
Таким чином у Міноборони прокоментували інформацію одного з інтернет-ресурсів про те, що нове оборонне замовлення "ставить хрест" на українських ракетних програмах ("Нептун", "Вільха"), і про те, що існує проблема з фінансуванням. 

"Сьогодні, 18 лютого, на одному з Інтернет-ресурсів було опубліковано матеріал, який містить низку критичних зауважень до проєкту Державного оборонного замовлення на 2020 рік (ДОЗ). У зв’язку з тим, що проєкт ДОЗ має гриф "цілком таємно", Міністерство оборони не може розкривати положення згаданого документу, оскільки це може вплинути на обороноздатність України в цілому", - сказано у повідомленні.

Водночас, Міноборони надає роз’яснення в межах відкритої інформації. Зокрема, за його даними, продовжується виконання програми створення Багатофункціонального ракетного комплексу (БФРК). Відповідно до доручення Президента України, в Міноборони розробляється державна програма розвитку ракетно-реактивного озброєння. Концепція зазначеної Програми наразі проходить зовнішнє погодження.

Фінансування програми "Нептун" у 2020 році передбачено у повному обсязі. У 2020 році заплановано проведення державних випробувань та прийняття на озброєння берегового ракетного комплексу. Проєктом ДОЗ—2020 передбачено фінансування закупівлі зазначених комплексів.

Закупівля ракет "Вільха" запланована відповідно до програмних показників, в межах виділеного фінансового ресурсу.

На закупівлю засобів зв’язку заплановано 10% від напряму закупівлі ОВТ (озброєння та військової техніки).

Закупівля вантажних автомобілів підвищеної прохідності у 2020 році запланована за відкритою процедурою, тому мову про закупівлю у однієї приватної компанії вести некоректно.

Закупівлю БМП у 2020 році буде здійснено у обсягах відповідно до комерційних пропозицій за імпортом, з урахуванням того, що на озброєнні ЗС стоять зразки колишнього СРСР.

У 2020 році заплановано постачання більше сімдесяти безпілотних авіаційних комплексів відповідно до потреби, визначеної Генеральним штабом.

Варто зазначити, що подібні публікації, на жаль з’являтимуться в пресі і надалі, допоки Державне оборонне замовлення буде "закритим" і цілком недоступним для громадськості та ЗМІ документом.

Нагадаємо, раніше Україна вперше купила у США ракетні комплекси Javelin.

Loading...