У "ЛНР" заявили, що Київ відсунув можливий обмін утримуваними на незрозумілий термін

Ольга Кобцева Фото з відкритих джерел

За словами представника "ЛНР", Олексій Резніков анулював домовленість гуманітарної групи про час і терміни надання інформації щодо розшукуваних осіб

Представник так званої "ЛНР" в гуманітарній підгрупі з Донбасу і керівник робочої групи "республіки" з обміну утримуваних Ольга Кобцева заявила, що 8 червня на засіданні контактної групи представники Києва анулювали домовленості про обмін інформацією щодо розшукуваних осіб і тим самим відсунули можливий обмін на незрозумілий термін. Про це повідомляє РИА Новости

Так, раніше Кобцева повідомляла, що представники Києва і "Л/ДНР" домовилися про обмін інформацією про розшукуваних осіб. Крім цього, в прес-службі Офісу президента України заявили, що Київ 7 червня в ТКГ підтвердив готовність до швидкого взаємного обміну утримуваними особами у форматі "всіх на всіх" і чекають письмового підтвердження з боку "республік". 

"Ця риторика не відображає дійсної картини діалогу вчорашнього засідання тристоронньої контактної групи. Саме в особі України були анульовані домовленості відеоконференції гуманітарної підгрупи від 7 липня", - заявила Кобцева.

За її словами, координатор гуманітарної групи від ОБСЄ Тоні Фріш запропонував класифікувати інформацію за розшукуваними особами в рамках чотирьох категорій, а також визначив дату і час надання щодо них інформації.

Також Кобцева зазначила, що у відповідь на це перший заступник глави делегації Києва до тристоронньої контактної групи Олексій Резніков в ході засідання анулював домовленість гуманітарної групи про час і терміни надання інформації щодо розшукуваних осіб.

Новини за темою: Україна в екстреному порядку просить РФ обміняти одного із утримуваних осіб

"Саме в особі пана Рєзникова була анульована домовленість гуманітарної групи про час і терміни надання інформації щодо розшукуваних осіб у зв'язку з запропонованими чотирма категоріями посла Фріша. Саме Україна на ходу придумала ще дві додаткові категорії, і саме Україна анулювала саму можливість обміну інформацією щодо розшукуваних осіб та звільнення людей в черговий раз відклалося на незрозумілий термін", - зазначила Кобцева.

До речі, перший в цьому році обмін полоненими між Києвом і самопроголошеними республіками Донбасу відбувся 16 квітня. Київ передав 14 осіб, ЛНР і ДНР - 20.

Нагадаємо, нещодавно повноважний представник РФ в контактній групі з Донбасу Борис Гризлов за підсумками засідання ТКГ заявив, що Київ відмовився від домовленостей щодо обміну утримуваних осіб, що істотно загальмує процес обміну і звільнення.Loading...