У КСУ визнали неконституційною ліквідацію Верховного Суду під час судової реформи 2016 року

КСУ

При цьому КС визнав конституційним конкурс до нового Верховного Суду

Конституційний Суд у своєму рішенні у справі за поданням Верховного Суду України визнав неконституційною ліквідацію ВС під час судової реформи 2016 року.

Про це стало відомо з рішення КС, опублікованого на офіційному сайті.

Так, КСУ визнав неконституційною норму закону "Про судоустрій і статус суддів" в частині ліквідації Верховного Суду України.

Новини за темою: Суд зобов'язав НАБУ відкрити справу проти Нефьодова

"З дня початку роботи Верховного Суду в складі, визначеному цим Законом, Верховний Суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України припиняють свою діяльність і ліквідуються в установленому законом порядку".

Крім цього, КСУ визнав неконституційним пункт 14 перехідних положень Закону "Про судоустрій і статус суддів", де йдеться про те, що, зокрема, судді Верховного Суду України мають право брати участь в конкурсі в новий Верховний Суд.

Також КСУ визнав неконституційним положення цього закону, відповідно до якого право на отримання щомісячного довічного грошового утримання в розмірі, визначеному цим законом, має суддя, який пройшов кваліфікаційне оцінювання або призначений на посаду судді за результатами конкурсу. В іншому випадку суддя повинен отримувати 80% від розміру заробітної плати, передбаченої законодавством 2010 року.

Однак, конкурс до нового Верховного Суду у КС назвали конституційним.

Водночас у КСУ рекомендували Верховній Раді України невідкладно привести положення законодавства України у відповідність до цього рішення.

"Рішення Конституційного Суду України є обовʼязковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено", - йдеться у заяві.

Новини за темою: Суд Гааги зобов'язав РФ виплатити 50 млрд дол. ексакціонерам "ЮКОСа"

Нагадаємо, у 2016 році в рамках судової реформи було ліквідовано вищі спеціалізовані суди і створено нову структуру Верховного суду як єдиного суду касаційної інстанції.

Як повідомлялося раніше, КСУ визнав неконституційними положення щодо підвищення пенсійного віку для окремих категорій осіб.

Loading...