У КСУ оскаржили право президента призначати голову Держбюро розслідувань

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції за підсумками першого року президентства, 20.05.2020 Фото: Офіс президента

Звернення до суду підписали 58 народних депутатів

Конституційний суд України 2 червня отримав звернення від народних депутатів, які просять урізати повноваження президента України щодо Державного бюро розслідувань. Зокрема, хочуть лишити права призначати голову ДБР. Про це повідомляє пресслужба КСУ.

Зазначається, що 58 народних депутатів поставили підписи під відповідним зверненням. Вони просять перевірити окремі положення закону про ДБР на відповідність Конституції України.

Йдеться про повноваження президента України визначати структуру ДБР, призначати і звільняти директора установи, а також призначати трьох членів конкурсної комісії. Автори звернення зазначають, що закон про Держбюро розслідувань наділяє президента додатковими повноваженнями, які не закріплені Конституцією. Вони також вважають, що дані повноваження скоріше належать до компетенції Кабінету міністрів.

Новини за темою: В Офісі генпрокурора відбудеться нарада з керівниками ДБР, МВС та СБУ

Нагадаємо, у грудні минулого року Конституційний суд визнав неконституційним положення законопроєкту, які дозволяли б президенту України призначати на посади та звільняти з посад керівників НАБУ та ДБР.

А в лютому цього року Верховна рада України відмовилася направити на доопрацювання закон президента Володимира Зеленського, яким пропонувалося закріпити право президента призначати керівництво ДБР і НАБУ в Конституції.

Loading...