Президент РФ зустрівся з В'ячеславом Володіним і Віктором Медведчуком

Зустріч президента РФ з Віктором Медведчуком та В'ячеславом Володіним Фото з відкритих джерел

Володимир Путін провів зустріч з головою Державної Думи В'ячеславом Володіним і головою політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктором Медведчуком.

Про це повідомляє офіційний сайт президента РФ.

Як йдеться у повідомленні, на зустрічі обговорювалася ідея створення парламентського виміру "нормандського формату".

Президент РФ під час зустрічі заявив, що ініціатива створити парламентський вимір "нормандського формату" – хороша ідея.

"Звичайно, якщо парламентарі в Україні, в Росії, в Німеччині і у Франції підтримають те, що робиться на рівні виконавчої влади, мені здається, це було б дуже добре, доречно. І я дуже розраховую на те, що у Вас це вийде – сподіваюся, теж за підтримки адміністрації президента України. Ми зі свого боку завжди готові включитися. Я знаю настрій і французьких, і німецьких колег щодо цієї роботи. І єдине, що можу зробити – це побажати Вам успіхів", – заявив Володимир Путін.

"Справді, коли ми зустрічалися з Вами в Санкт-Петербурзі в грудні, я розповідав про створення міжфракційного депутатського об'єднання саме в плані "нормандського формату", залучення парламентарів усіх чотирьох країн, глави держав яких складають "нормандський формат", об'єднатися у питаннях наближення миру в Україні та виконання Мінських угод. Ви тоді називали це дуже влучно "парламентським виміром "нормандського формату".

Так це і пішло. І коли я зустрічався в Парижі і з представниками Сенату і Національних зборів, потім в Бундестазі, коли ми проводили зустріч, то, загалом, ця назва вкорінилася – "парламентський вимір "нормандського формату".

І були пропозиції, як, власне кажучи, і сьогодні – я за це дякую В'ячеславу Вікторовичу – на зустрічі з делегацією Державної Думи Російської Федерації про те, щоб міжфракційне депутатське об'єднання, створене в рамках Верховної Ради України, перетворити в міжпарламентське об'єднання. Тобто парламенти, делегації парламентів усіх чотирьох країн, держав, які сьогодні представляють "нормандський формат". І дійсно, для того, щоб сприяти главам держав у питаннях мирного врегулювання.

Ми розуміємо, що ви впораєтеся, але мені здається, що парламентський потенціал, тим більше, якщо виходити з того, що в Україні Верховна Рада повинна ухвалити ті закони, які передбачені Мінськими угодами – і вибори, і амністія, і особливий статус, і зміни до Конституції, – то допомога наших колег і Державної Думи, і парламентів Франції та Німеччини тут була б не просто доречна, вона б була корисною: переконати наших депутатів про те, що Мінські угоди, як це вважається, є безальтернативними, для того, щоб реалізувати їх повною мірою через законодавчу роботу і тим самим наблизити мир в Україні", - зазначив Віктор Медведчук.

Новини за темою: Медведчук: Делегації парламентів України, Росії, Німеччини та Франції повинні зустрітися, щоб сприяти встановленню миру на Донбасі

Нагадаємо, в листопаді 2019 року у Верховній Раді України створене Міжфракційне депутатське об'єднання "Міжпарламентський діалог в ім'я миру: Україна ‒ Росія ‒ Німеччина ‒ Франція", яке очолив Віктор Медведчук.

У грудні того ж року представники "Опозиційної платформи – За життя" звернулися до президента Росії Володимира Путіна з пропозицією створити міжпарламентський формат "нормандської четвірки". Президент Росії підтримав ініціативу української сторони і доручив опрацювати це питання голові Державної Думи В'ячеславу Володіну.

У січні поточного року представники "Опозиційної платформи – За життя" презентували ініціативу "Парламентського виміру "нормандської четвірки" членам Сенату Франції, депутатам національних зборів і представникам дипломатичних та ділових кіл Франції. Пізніше подібна презентація відбулася в німецькому Бундестазі.