Новини » Політика Читать эту новость на русском

У "ДНР" не бачать сенсу в обміні полоненими з Києвом до скасування постанови Ради про вибори

"Міністр закордонних справ" так званої "ДНР" Наталія Ніконорова Фото з відкритих джерел

"Міністр закордонних справ ДНР" і повноважний представник "республіки" в Тристоронній контактній групі Наталія Ніконорова заявила, що прогрес у переговорах щодо нового обміну полоненими неможливий. Щоб він був досягнутий, Київ повинен переглянути постанову про скасування місцевих виборів на Донбасі, прийняту Верховною Радою 15 липня. Про це повідомляє Донецьке агентство новин.

"Київ, як і раніше, не скасував постанову Верховної Ради про місцеві вибори, пункт четвертий якої йде врозріз з Мінськими угодами. Хоча ми регулярно, буквально при кожному випадку спілкування в рамках Контактної групи позначаємо представникам України нашу принципову позицію: без скасування або внесення поправок до даної постанови для усунення протиріччя Мінським домовленостям неможливий прогрес по жодному напрямку роботи відповідно до цих самих Мінських домовленостей", – заявила Ніконорова.

Вона назвала висловлювання представників України про підготовку обміну полоненими "безглуздим струсом повітря", оскільки безпосередньо на Мінському майданчику такі заяви не звучать.

За її словами, новий обмін полоненими недоцільний ще й тому, що українська сторона досі, як стверджує Ніконорова, не виконала свої зобов'язання в попередніх обмінах: деякі звільнені так і не пройшли процесуальне очищення, їх продовжують переслідувати на підконтрольній території України.

Слова Ніконорової стали реакцією на заяву глави офісу президента України Андрія Єрмака про те, що на наступному засіданні ТКГ обговорить підготовку обміну утримуваними особами. За його твердженням, на сьогоднішній день обидві сторони підготували списки приблизно по 100 осіб кожна.

Раніше повідомлялося, що наступного тижня Тристороння контактна група буде говорити про новий обмін полоненими.

Loading...