У Дніпрі та області сталася монополізація складу виборчих комісій, - експерт

Надія Міхно Фото з відкритих джерел

У Дніпропетровській області відбулася монополізація складу виборчих комісій представниками партій "Слуга народу" і "За майбутнє". Про це в коментарях журналістам заявила соціолог-аналітик Надія Міхно, повідомляє "РБК-Україна".

За словами Міхно, згідно з чинним законодавством, обов'язково включають до складу територіальних комісій 2 кандидатури від партій, які мають свою фракцію в парламенті, - це "Слуга народу", "Європейська солідарність", "Опозиційна платформа - За життя", "Батьківщина" і "Голос".

Також по 1 кандидатурі без жеребкування представили партії, які підписали договір про політичну співпрацю з депутатськими групами - "За майбутнє" і "СОЛІДАРНІСТЬ ЖІНОК УКРАЇНИ". Решта партій увійшли до складу ТВК шляхом жеребкування.

В результаті такого принципу формування до складу територіальних виборчих комісій у Дніпрі та Дніпропетровській області від партії "Слуга народу" увійшла 61 особа, з них 11 - на керівні посади. Партія "За майбутнє" отримала 34 посади, з яких 9 керівних.

Дніпропетровську обласну виборчу комісію очолює представник партії "Слуга народу", а секретар - від партії "За майбутнє".

Крім цього, в міській комісії 3 керівні посади розподілили наступним чином:

  • головою комісії став представник партії "Слуга народу";
  • заступник голови комісії - представник партії "За майбутнє";
  • секретар ТВК - представник партії "Батьківщина".

У Дніпровській районній виборчій комісії ключові пости поділили представники все тих же партій, але в іншому порядку: голова - від партії "За майбутнє", заступник - від партії "Слуга народу". Секретар - представник партії "Батьківщина".

Відповідно, кількість місць, які отримали в ТВК партії, які не мають своїх фракцій у парламенті, варіюється по Дніпру і області від 2-х до 5-ти.

"Відбулася монополізація складу виборчих комісій. Оскільки це саме ті люди, які відповідають за прозорість, чесність проведення виборчого процесу, об'єктивність підрахунку результатів, у зв'язку з цим виникла необхідність більш пильної уваги до виборчого процесу з боку ЗМІ, експертів, міжнародних спостерігачів, громадськості", - зазначає Міхно.

Також, за її словами, за даними попереднього моніторингу серед членів ТВК багато молодих людей. Наймолодші за віком представники виборчої комісії в Дніпропетровській області - 2001 року народження. Це голова Дніпровської районної ТВК від партії "За майбутнє" та член міської виборчої комісії у Верхівцевому від партії "Слуга народу".

За словами експерта, на такі результати формування безпосередньо вплинув діючий склад ЦВК, який повністю підпорядковується центральній владі і, згідно із законодавством, не підконтрольний антикорупційним органам.

Нагадаємо, в Україні 10 серпня ЦВК сформувала 532 обласні, районні та міські виборчі комісії, з них 28 - у Дніпропетровській області.

Нагадаємо, раніше голова "Комітету виборців України" Станіслав Жолудєв заявив, що створення депутатських груп - прямий шлях до політичної корупції. На його думку, це "фактично торгівля місцями у виборчих комісіях, з якою ми боролися всі ці роки".

Loading...