Новини » Політика Читать эту новость на русском

У державі не залишилося інструментів примусу, – Анатолій Матіос про контроль над правоохоронними органами

Анатолій Матіос

Коли розхитують правоохоронні органи, це призводить до їх розвалу, застеріг колишній головний військовий прокурор

Політика впливає на те, що в Україні хитається крісло під кожним, хто виконує функцію держави.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив головний військовий прокурор України у 2014-2019 роках Анатолій Матіос.

Гість студії зауважив, що, коли через політичну волю правоохоронні органи починають розхитувати, коли їх призначають і контролюють різні громадські організації, це призводить до розвалу правоохоронної системи та до того, що у державі не залишилося інструментів примусу.

"Політика впливає на те, що хитається крісло під кожним, хто виконує функцію держави, – від судді у Краматорську, так і до будь-якого іншого правоохоронця, який стоїть і думає, а навіщо воно мені треба, якщо завтра держава мене не те, що не похвалить, а навіть не згадає", – зазначив Анатолій Матіос.

Новини за темою: На реформування ГПУ США виділили млн – Генпрокуратура не мала права їх використовувати, – Журавський

Колишній головний військовий прокурор України зауважив, що правоохоронні органи не потрібно контролювати – їм слід надати інструменти.

"А коли через інструменти – проведення конкурсів у Генеральній прокуратурі фірмою, яка торгує бананами у Київській області, хочуть побудувати силу права у державі, то про що можна говорити? І хто це робив? Це робив світоч юридичної науки, який до сих пір сидить біля спідниці своєї дружини у Брюсселі, пан Рябошапка. Після цього народ починає сумніватися – а взагалі хтось притомний є? І коли з влади сміються, той, хто виконує функцію держави, думає, а навіщо за всю владу мені виставлятися зараз сюди?" – зазначив Анатолій Матіос.

Нагадаємо, тричі генеральний прокурор України у 2002-2003, 2004-2005 і 2007 рр., голова Союзу юристів України Святослав Піскун заявляв, що з 800 звільнених після непроходження атестації прокурорів 670 оскаржують своє звільнення як незаконне і вимагають поновлення на роботі.

Раніше Святослав Піскун заявляв, що такого знущання з правоохоронних органів, як зараз, не було навіть за президентства Петра Порошенка.

Колишній генеральний прокурор повідомив, що Союз юристів України звернувся з листом до президента України Володимира Зеленського, де ідеться про те, що подальше зволікання з реформою правоохоронної системи, направленою на стабілізацію державності в Україні, призведе до правового колапсу у державі.

Loading...