У Берліні домовилися про підготовку нормандського саміту і продовження "режиму тиші" на Донбасі

У Німеччині домовилися про підготовку до "нормандського саміту" Фото з відкритих джерел

У п'ятницю, 11 вересня, в Берліні відбулася зустріч зовнішньополітичних радників "нормандської четвірки" (Україна, Росія, Німеччина, Франція). Її головним підсумком стало те, що учасникам переговорів вдалося домовитися про продовження "режиму тиші" на Донбасі. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента. 

"Я вважаю, що це найважливіше, що сьогодні сталося. І це дає надію, що "режим тиші", який був ініційований президентом України і тривав протягом останніх шести тижнів, буде продовжений. Ми дуже на це сподіваємося і будемо робити все, що залежить від України, щоб це було так. Ми робимо все, щоб зберегти життя і здоров'я наших бійців, наших людей", — сказав керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

Зовнішньополітичні радники домовилися, що в найближчі тижні буде проведена ще одна зустріч для підготовки нормандського саміту на рівні лідерів країн. Очікується, що до підготовки приєднаються помічники та консультанти. Дата нормандського саміту поки невідома, є надія, що він відбудеться до кінця 2020 року. Як повідомив Андрій Єрмак: "... все свідчить, що процес рухається вперед. Я впевнений, що цей саміт відбудеться, хоча, на жаль, не можу назвати сьогодні конкретну дату. Сподіваюся, що він відбудеться до кінця цього року".

Новини за темою: У Росії заявили про відсутність підстав для зустрічі лідерів "нормандської четвірки"

Переговори в Берліні продемонстрували, що формат взаємодії на рівні зовнішньополітичних радників продовжує повноцінно функціонувати, незважаючи на всі дискусії з цього приводу з російської сторони. Переговори проходили за закритими дверима протягом семи годин, що свідчить про бажання сторін прийти до компромісу і готовності до поступок в найскладніших питаннях. Незважаючи на окремі персональні зміни у складі переговорних команд, учасники зустрічі глибоко розуміють ситуацію і прагнуть до пошуку компромісу як застави вирішення конфлікту на сході України.

Зовнішньополітичні радники пройшли за всіма пунктами, які стосуються раніше досягнутих у Парижі домовленостей "нормандської четвірки". Йдеться про доступ Червоного Хреста, звільнення утримуваних осіб, політичні, питання безпеки та інше. Сторони також підтвердили готовність вживати заходів для забезпечення і дотримання повного і всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі.

Новини за темою: Сторону РФ на зустрічі радників "нормандської четвірки" представлятиме Дмитро Козак

Берлінська зустріч на рівні зовнішньополітичних радників стала черговим необхідним кроком на шляху до проведення саміту лідерів країн "нормандської четвірки". Її підсумки, незважаючи на скептицизм російської сторони, яка заявила, що "проривів немає", дають підстави сподіватися на позитивне вирішення низки питань, які турбують українців, які проживають на окупованих українських територіях.

Нагадаємо, вчора, 11 вересня, у Берліні пройшла зустріч політичних радників лідерів країн "нормандської четвірки", на якій сторони обговорили підготовку до майбутньої зустрічі глав України, Німеччини, Франції та Росії.

Loading...