ЦВК попередила про тривалий підрахунок голосів на місцевих виборах

ЦВК. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Згідно з проведеною симуляцією, для оформлення одного протоколу необхідна 1 год 40 хв

Центральна виборча комісія попередила, що процес підрахунку голосів виборців після дня голосування на місцевих виборах 25 жовтня буде тривалим. Про це повідомила пресслужба ЦВК у Facebook.

Згідно з повідомленням, у вересні цього року комісія провела симуляцію підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, під час якої виникли певні труднощі.

Як зазначається, занесення відомостей до протоколу — повних назв 15 місцевих організацій політичних партій та ПІБ кандидатів у депутати (5 місцевих організацій політичних партій по 7 кандидатів, 5 – по 9 кандидатів та 5 – по 12 кандидатів) до одного примірника протоколу "від руки" зайняло 1 год 40 хв. І це за умови, що під час занесення "секретарю комісії" вже допомагав інший "член комісії" та надиктовував ПІБ кандидатів.

Щоб зменшити час оформлення протоколу ЦВК ухвалила протокол: повні назви місцевих організацій політичних партій та ПІБ кандидатів будуть надруковані.

Новини за темою: Місцеві вибори - 2020: Скільки бюлетенів отримають громадяни для голосування та як в них не заплутатися

"Підрахунок голосів виборців 25 жовтня стане серйозним випробуванням для всіх виборчих комісій. Він буде тривалим. Ми просимо членів комісій дотримуватися чіткого алгоритму дій, щоб підрахунок голосів провели правильно та без ускладнень", - додали в ЦВК.

До слова, 25 жовтня в Україні відбудуться чергові місцеві вибори за новою виборчою системою.

Новини за темою: Голосування в умовах пандемії COVID-19: У МОЗ роз'яснили, як працювати виборчим комісіям

Нагадаємо, раніше Центральна виборча комісія акредитувала на місцеві вибори 127 офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій. Зокрема, серед них - 2 від Словацької Республіки, 4 – від Республіки Казахстан та 2 – від Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі.Loading...