live

Кива розповів про "цікаву ситуацію" з Гандзюк

Ілля Кива TK Media

На думку Киви, деталі справи ще "повилазять"

Народний депутат України від фракції "Опозиційна платформа - За життя" Ілля Кива заявив, що ситуація зі справою Гандзюк спірна. Про подробиці він розповів в інтерв'ю TK Media.

"З приводу Катерини Гандзюк. Спірна дуже сильно ситуація. У цій історії замішана СБУ. Щоб там не говорили, це все ще повилазить, "рукописи не горять". Те, що сьогодні ще намагаються утримати від інформаційного поля і від розслідування правоохоронних структур - це поки що. Тільки нещодавно змінився режим, багато зацікавлених осіб ще залишилися на своїх місцях", - сказав нардеп.

Політик також додав, що Гандзюк в свій час курирував безпосередньо Доценком.

"Я неодноразово заявляв і буду заявляти, що Катерина Гандзюк, курирувалася безпосередньо Доценком (начальник департаменту захисту національної державності СБУ, — ред.). Це офіцер СБУ. Який курирує націоналістичні групи. Він курирував Правий сектор в свій час, потім його перевели в Херсон. Він став курирувати там окремих активістів. Це була частина роботи по вербуванню активістів та їх супроводу. У свій час у мене дійсно були конфліктні ситуації з Гандзюк. Ну Бог з ним. І мене запрошували співробітники СБУ. І мені говорили: не ходіть ви в цей бік, Ілля Володимировичу, от не треба, це наші люди. І я можу про це свідчити. У мене були зустрічі з Доценком. Він мені телефонував", - зазначив Ілля Кива.

Нагадаємо, 31 липня на Катерину Гандзюк напали біля її будинку – невідомий облив її кислотою. Вона отримала хімічний опік близько 30% тіла – голови, обличчя, рук, ніг, передньої частини грудної клітки, опік лівого ока.

4 листопада активістка Катерина Гандзюк – керівник справами Херсонського міськвиконкому, радник міського голови Херсона, померла.

Після смерті активістки поліція перекваліфікувала справу на "закінчене вбивство", і кримінальне провадження буде розслідуватися як "умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, вчинене на замовлення; вчинене за попередньою змовою групою осіб". Відповідна стаття Кримінального кодексу передбачає за такі дії від 10 років позбавлення волі до довічного ув'язнення.

27 січня правоохоронні органи Болгарії повідомили деталі затримання передбачуваного організатора вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк Олексія Левіна. За словами поліцейських, Левін змінив зовнішність.

Loading...