Мовне питання треба поставити на паузу на декілька років: Качура пояснив суть законопроєкту Бужанського

Телеканал ZIK

У фракції "Слуга народу" є різні бачення щодо законопроєкту Максима Бужанського

Питання мови треба поставити на декілька років на паузу. Саме про це законопроєкт народного депутата Максима  Бужанського.

Про це в  ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив народний депутат (фракція "Слуга народу") Олександр Качура.

Народний депутат зауважив, що у фракції "Слуга народу" є різні бачення щодо законопроєкту Максима Бужанського № 2362 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, щодо навчання державною мовою в закладах освіти".  

"Є у нас депутати з іншими поглядами, можливо багато хто не розібрався із законопроєктом, можливо пан Бужанський повинен це питання прокомунікувати окремо з депутатами завтра, коли відбудеться засідання фракції", – зазначив Качура і додав, що його особиста позиція щодо законопроєкту Максима Бужанського про мову в навчальних закладах така:

"Нам треба поставити на паузу це питання. Саме про це законопроєкт Бужанського. Ми поставимо на паузу на декілька років це питання, за цей час ми визначимося, що далі робити з питанням української мови. Зараз ще, до речі, в Конституційному суді розглядається дане питання. Може взагалі закон про українську мову він визнає неконституційним. Таке теж може бути. Різне може бути, – підкреслив Качура.

Тому, наголосив він, потрібно дочекатися рішення Конституційного суду, провести всеукраїнське обговорення цього питання в усіх регіонах і потім після цього модернізувати законопроєкт.

Новини за темою: КСУ перейшов до закритої частини розгляду закону про мову

"Тому що я вважаю, що там нічого критичного, в законопроєкті Бужанського, немає. Це тільки поки що відтермінування, щоб не ставити це питання у вересні перед учнями", – зазначив нардеп. 

Як повідомляли, Верховна Рада опублікувала прядок денний на 16 липня, в якому відсутній законопроєкт "слуги народу" Максима Бужанського № 2362 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, щодо навчання державною мовою в закладах освіти". 

Зокрема, нардепи мають намір розглянути близько 40 питань, проте немає серед них законопроєкту, який усі обговорювали останніми днями.

Законопроєкт Максима Бужанського полягає у скасуванні частини закону про мови, яка вимагає перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року.

Комітет Верховної Ради законопроєкт Бужанського відхилив.

Раніше повідомлялося, що Міністерство культури не планує в цьому році переглядати питання мовних квот на телебаченні та радіоLoading...