Це політична гра "Слуги народу": Бойко про голосування за земельний законопроєкт

Юрій Бойко "Опозиційна платформа - За життя"

Поправки "Опозиційної платформи – За життя" до законопроєкту щодо ринку землі направлені на те, щоби задовольнити потреби людей

Співголова "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат України Юрій Бойко заявив, що торгувати українською землею можна тільки тоді, коли люди на референдумі скажуть своє "так". А все інше, за словами Бойка, це політичні амбіції "слуг народу".

Про це він сказав під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK.

Бойко наголосив, що поправки "Опозиційної платформи – За життя" до законопроєкту щодо ринку землі направлені на те, щоби задовольнити потреби людей, а не якісь політичні амбіції.  

Новини за темою: У Львові пройшов мітинг проти закону про ринок землі

"У нас єдина позиція, яка не змінилася з початку розгляду так званого закону про ринок землі. Пригадаємо, з чого це все почалося: 4 аркуша, які дозволяли іноземцям скупити 200 гектарів. Але тільки після боротьби, після зіткнень сталося так, що вони ідуть на поступки. Не нам, а ідуть назустріч народу.  А всі наші поправки стосуються цих речей. Це глобальне рішення, де дуже багато тонкощів, багато людей за цим стоїть, тому ми усі поправки направили на те, щоби задовольнити потреби людей, а не якісь політичні амбіції",– наголосив Юрій Бойко.

Новини за темою: Законопроєкт про землю прописаний під тих, у кого є великі кошти, – Качний

За його словами, торгувати українською землею можна тільки тоді, коли люди на референдумі скажуть своє "так".

"А все інше – це політичні амбіції "слуг народу". Хто їх змушував писати ці 4 аркуші проєкту закону… а потім, коли почалася боротьба, вони схаменулися і кажуть, що парламент буде заблокований. Але, відверто кажучи, чим більше парламент заблокований, тим краще для країни, адже вони приймають тільки "грантоїдські" закони, які вигідні міжнародним фінансовим спекулянтам. Я вважаю, що це буде правильно, коли ми будемо вимагати виконати волю людей, у тому числі щодо закону про землю", – заявив Юрій Бойко.

Нагадаємо, вчора, 6 лютого Верховна Рада розглядала у другому читанні законопроєкт щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, яким запроваджується відкриття ринку землі. Вранці голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія анонсував так звану земельну ніч у парламенті. Також він зізнався, що якби не "Опозиційна платформа – За життя", то землю продали б ще 2 місяці тому.

Тим часом близько 10:00 біля будівлі Офісу президента у Києві почали збиратися люди, незгодні з введенням ринку землі. Аграрії, присутні на акції протесту, вимагали зустрічі з президентом. Серед вимог мітингувальників – проведення всеукраїнського референдуму з приводу продажу землі.

У той час, коли люди протестували під вікнами Ради, всередині будівлі парламенту розпочалися сутички між депутатами фракцій "Батьківщина" та "Слуга народу". Група депутатів хотіла прорватися до президії, але їх не пускали колеги від "Слуги народу" – так біля президії сталася масова штовханина. Водночас на вулиці теж не обійшлося без конфлікту – між силовиками та мітингувальниками сталися сутички.

У результаті Верховна Рада розглянула 184 поправки до законопроєкту про ринок землі і жодну із них не підтримала. Всього у документі 4018 правок. 

Сьогодні, 7 лютого, у порядку денному ВРУ значиться всього один законопроєкт №2178-10 про запровадження ринку землі, який частково розглядався напередодні.Loading...