"Це погана історія": Зеленський прокоментував передачу "вагнерівців" Росії

На думку президента, наслідки прийнятого рішення будуть трагічними

Володимир Зеленський Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський заявив, що передача бійців ПВК Вагнера Росії білоруською владою – це "дивно, некоректно й точно неприйнятно в дружніх міждержавних відносинах". Про це очільник держави повідомив у своєму Telegram-каналі.

За словами Зеленського, не можна говорити про ймовірне втручання України у внутрішні процеси в Білорусі, адже цього точно не було. Крім того, він вважає несправедливим прийняте рішення "демонстративно віддати третій стороні" бійців ПВК Вагнера. 

Також президент заявив, що білоруська сторона залишила запит на екстрадицію 28 затриманих "вагнерівців", серед яких 9 є громадянами України, без відповіді. "Були також активні спроби по дипломатичних та особистих каналах довести нашим партнерам, чому правильно й коректно було б піти саме запропонованим нами шляхом. Але, на превеликий жаль, цього не сталося", – відзначив Зеленський.

Новини за темою: Видача "вагнерівців" РФ негативно вплине на відносини України й Білорусі, – секретар РНБО

На думку глави держави, Білорусь не оцінила адекватно наслідки свого рішення, які будуть трагічними. "Це погана історія. Історія, в якій явно знехтували довірою, об’єктивністю та адекватною оцінкою негативних наслідків. Ми розуміємо, що "вагнерівці" все одно повернуться до свого звичного заняття – розповсюдження війни. Дай Боже, щоб білоруській владі не довелося й на своїй території отримати ще один палаючий, знекровлений Донбас", – резюмував Володимир Зеленський.

Нагадаємо, вчора, 14 серпня, уряд Республіки Білорусь передав Російській Федерації 32 бойовиків ПВК Вагнера, яких раніше затримали неподалік Мінська. Ще один боєць залишився на території Білорусі, оскільки він має громадянство країни.

Новини за темою: Чи видавати "вагнерівців" Україні, вирішуватимуть після отримання відповідних запитів, – генпрокурор Білорусі

Напередодні Офіс генерального прокурора звернувся до Генеральної прокуратури Білорусі із запитами про видачу 28 бійців ПВК "Вагнер", оскільки їх підозрюють в участі у терористичних організаціях "ЛНР" і "ДНР". 

Loading...