live

"Будемо тиснути": Зеленський не погодився на компенсацію Ірану у 80 тис. доларів

Фото з відкритих джерел

Президент заявив, що Україна буде вимагати більшої суми

Президент України Володимир Зеленський не погодився на компенсацію Ірану у 80 тисяч доларів, які країна запропонувала заплатити сім’ям загиблих у авіакатастрофі літака МАУ. Про це глава держави повідомив в інтерв’ю "ТСН.Тиждень".
 
За словами Зеленського, запропонована сума є недостатньою, щоб компенсувати втрати родинам жертв збитого літака.
 
"Вони запропонували відразу 80 тисяч доларів кожній родині кожного загиблого, але ми на це не погодилися. Мені здається, що це замало. Коли дружина загиблого каже, що чоловік був єдиним годувальником, а у неї немає роботи, і дитині треба поступати в інститут - 80 тисяч доларів це зовсім мало ", - пояснив Володимир Зеленський.
 
У зв’язку з цим глава держави підкреслив, що Україна буде вимагати від Ірану більших компенсацій, ніж було запропоновано напередодні. Попри це орієнтовної суми, яку очікує Україна, Президент не вказав.
 
Також Зеленський заявив, що технічно українські спеціалісти не готові до розшифровки чорних ящиків в іранських лабораторіях. А тому глава держави вимагає розшифрувати ці матеріали в Україні.

"Іран вже запропонував нам, щоб до розшифровки чорних ящиків ми залучили своїх фахівців. Вони запрошують уже в понеділок (3 лютого) летіти до них, в Іран. Відверто кажучи, ми цього дуже боїмося, тому що можуть запросити наших фахівців в їхні лабораторії, але вже тоді нам наші фахівці сказали, що технічно вони не готові до правильної, істинної розшифровки. Я боюся, що іранці можуть залучити наших фахівців, мовляв давайте тут на місці розшифруємо, а потім скажуть - навіщо вам тепер чорні ящики. Ні, ми хочемо взяти ці ящики, і про це ми говорили з представником іранської сторони, і він сказав - якщо ми не зможемо їх розшифрувати, ми їх вам віддамо", - зауважив глава України.
 
Нагадаємо, нещодавно Володимир Зеленський заявив, що Україна отримала ще один доказ того, що іранська сторона від початку знала, що літак компанії Міжнародні авіалінії України був збитий ракетою.
Loading...