Це камінь в город Єрмака і президента: Політолог про лист Козака щодо виходу Росії з переговорів по Донбасу

Телеканал ZIK

За рік переговорів Україна не наблизилася до миру ні на крок

Лист заступника глави АП Росії Дмитра Козака, який курує в Кремлі українським напрямком, про те, що від переговорів з Донбасу треба відмовитися – це камінь в город глави Офісу президента Андрія Єрмака та президента України Володимира Зеленського.   

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі  ZIK заявив політолог Олександр Лазарєв.

"Це конкретно камінь в город Єрмака і президента був. Бо ми всі прекрасно розуміємо, що Єрмак займається цим питанням, він заявив про те, умовно кажучи для президента, що у нього є зв'язки в Москві, і він через ці зв'язки може вирішувати питання, як ефективний переговірник та ефективний комунікатор. Якісь певні рішення відбувалися, але ні на крок ближче до миру ми не стали.  Тобто вирішення конфлікту навіть на горизонті не бачиться", – заявив Олександр Лазарєв.

А розмова президента РФ Володимира Путіна з президентом України Володимиром Зеленським, це, за словами Лазарєва, – аванс для української влади для того, аби вона на внутрішній арені змогла показати, що веде якісь переговори.

"Але цим листом вони фактично показують, що вони, мовляв, завуальовано зараз вимагають виконання політичної частини Мінська. Якщо наша країна не піде на це, або не покаже шляху виконання, вони більше не мають наміру продовжувати саме в такому роді. Так, можливо переформатується. Але навряд чи "нормандський формат" вдасться переформатувати. Він таким залишиться. Але коли буде засідання – питання залишається відкритим, бо зараз ми бачимо ось такі "розкачки", – прокоментував гість ток-шоу.

Новини за темою: "Ми зайняли більш жорстку позицію": Єрмак відреагував на відмову Козака від переговорів по Донбасу

Нагадаємо, заступник глави Адміністрації президента Росії Дмитро Козак, який курує в Кремлі український напрямок, написав лист до радника канцлера Німеччини Ангели Меркель з копіями для представників Франції та України (зокрема, главі Офісу президента Андрію Єрмаку). У посланні політик назвав переговори з Донбасу на рівні радників безглуздими та запропонував відмовитися від цього формату, в рамках якого він зустрічався, зокрема, з Єрмаком.

У листі йдеться, що робота радників голів держав "нормандського формату" неефективна. Козак констатує, що нещодавно укладена угода про припинення вогню приймалася практично без участі Франції та Німеччини - цілком ґрунтуючись на російські пропозиції.

Також він критикує проєкт документа, який зараз опрацьовується в рамках "Нормандії". Його подробиці у посланні не наводяться, однак Козак заявляє, що документ беззмістовний і нічого не вирішує в справі врегулювання конфлікту на Донбасі. А спроби наповнити його змістом не зустрічають, на думку помічника Путіна, ніякого ентузіазму в інших учасників формату.

 

 Loading...