Це ігри в народовладдя: Ексміністр Рева прокоментував прийняття закону про референдум

Андрій Рева фото: rbc.ua

Ці ігри можуть закінчитися для України дуже погано

Прийнятий законопроєкт про референдум – це ігри в народовладдя.

Таку думку в ефірі ток-шоу "13" на телеканалі  ZIK  заявив колишній міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Андрій Рева,  коментуючи прийняття Верховною Радою проєкту закону про референдум, зауважив: Навіть у Конституції записані обмеження щодо проведення референдуму. Зокрема, додав Рева, він не може проводитися щодо питань амністії та податків.

"Тобто це говорить, що Конституція начебто обмежує громадян у своєму праві. Вона вважає, що ці рішення можуть приймати виключно конституційні органи, такі як Верховна Рада. Ніхто інший амністію оголосити не має права, вводити податки, чи їх скасовувати. Те ж саме стосується й інших речей, які не прописані в Конституції. Тому всеукраїнський референдум має мати дуже обмежений предмет. Якщо він втручається в компетенцію інших конституційних органів, то це вкрай небезпечно", – підкреслив ексміністр.

Андрій Рева додав, що нинішня ситуація з прийняттям закону про референдум  нагадує ту, яка колись була в Речі Посполитій:

"Там існувало право "золота вольність". Будь-хто виступив проти – рішення скасовували. І от такий розгул анархії, який маскується під народовладдя, він вкрай небезпечний в країні, яка веде війну. А в Україні, в тій ситуації, яка сьогодні є, ось ці ігри, повторюю, це не народовладдя, це ігри в народовладдя, це, якщо хочете, черговий "відосик" щодо народовладдя, можуть закінчитися дуже-дуже погано", – акцентував Рева.

Як повідомляли, у четвер, 18 червня, депутати Верховної Ради України у першому читанні підтримали президентський законопроєкт про народовладдя та всеукраїнський референдум.

Loading...