Це дешева китайська підробка: Лукаш про законопроєкт щодо референдуму

Телеканал ZIK

"Все як завжди – пародія"

Законопроєкт про референдум, який був поданий до Верховної Ради – це чергова убога китайська підробка.

Про це під час ексклюзивного інтерв’ю в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявила юристка Олена Лукаш.

Лукаш заявила, що питання референдуму – це її спеціалізація, тому вона уважно проаналізувала законопроєкт, який запропонував президент. Так, Лукаш відзначила:  

"Безумовно, він (законопроєкт про референдум, – ред.) списаний у нас. Я бачу почерк і руку. Списаний непогано. Тому, що стосується технології написання закону, – все відмінно. Але це знову чергова убога китайська підробка", – наголосила юристка й додала, що в законопроєкті є чимало суперечностей.

Новини за темою: Віктор Медведчук: Законопроєкт Зеленського про всеукраїнський референдум не відповідає Конституції і має ознаки плагіату

Зокрема, за її словами, громадянам пропонують опитувальний референдум без правових наслідків, пропонують право вимагати втрату чинності закону, натомість громадянам не дають права пропонувати. Також суперечливим питанням, на думку Олени Лукаш, є те, що на референдум пропонують виносити лише одне питання. Юристка зазначила, що це принизливо для українців, адже вони можуть впоратися не з одним питанням. Також це неекономно.

Окрім цього Лукаш звернула увагу на поріг явки, який прописаний в законопроєкті. За її словами, це як з "поганої вівці хоч вовни жмут".

"Словом, те, що вніс Зеленський цей законопроєкт – це плюс. Те, що закон не годиться, але може бути виправлений – це плюс-мінус. І третє – що закон поки блокує будь-яку ініціативу щодо референдуму – це величезний мінус. Загалом все як завжди – пародія", – прокоментувала Олена Лукаш.

Нагадаємо, 9 червня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт №3612 про народовладдя через всеукраїнський референдум.

Раніше спікер ВР Дмитро Разумков повідомляв, що законопроєкт про народовладдя може бути ухвалений у першому читанні до початку канікул у Верховній Раді України.

 

 

Loading...