Третьякова заявила, що зарплата нардепа занадто мала для нормальної роботи

Народний депутат фракції "Слуги народу", голова комітету соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради Галина Третьякова Facebook

Середньої зарплати у 42 тисячі гривень недостатньо для того, щоб забезпечити нормальну роботу нардепа

Народна депутатка від фракції "Слуга народу", голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова вважає замалою заробітну плату парламентаріїв для якісного забезпечення їхньої роботи. Про це вона розповіла в "Громадському".

"Депутатська заробітна плата вона не тільки для депутата. Вона невелика, можна навіть сказати, що в реаліях для того, щоб забезпечити роботу народному депутату, вона замала", — вважає Третьякова.

Вона уточнила, що депутатам нараховують у середньому 42 тисячі гривень на місяць "брутто", а "на руки" (після відрахування податків) вони отримують 32-35 тисяч залежно від того, чи брав парламентарій відпустку.

Новини за темою: "Слуги народу" готують "велику парламентську реформу"

"Тут дуже якісь цікаві правила нарахування, бо зарплату ми отримуємо раз на місяць, у нас немає авансів. Нас весь час смикають. Це один раз на місяць, місяць пройшов, ти отримуєш її 10-15 числа, не встигаєш якось сформувати свої витрати, для того, щоб це робити", - зазначила депутатка.

Водночас більшою проблемою вона вважає низькі виплати на організацію роботи народного депутата. Зокрема, досить багато часу займає опрацювання вхідної кореспонденції, чим, за її словами, у європейській практиці займається офіс народного депутата.

"Народний депутат мусить мати юридичну підтримку, організаційну… має бути контроль того, що відображається у ЗМІ. Крім того, має бути особистий помічник, який буде твій розклад [формувати]… На помічників оця сума, яка надається, - 42 тисячі гривень на чотирьох осіб - це замало", - каже Третьякова.

На її думку, чинна організація працюючого народного депутата не дає йому можливості "віддати все належне батьківщині під час його каденції".

Новини за темою: Нардеп Третьякова заявила, що родичі зниклих безвісти на Донбасі наживаються на соцвиплатах

Нагадаємо, народна депутатка фракції "Слуга народу", голова комітету соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради Галина Третьякова заявила, що у безробітних народжуються діти низької якості, і завела мову про стерилізацію громадян без працевлаштування.

Loading...