Топпосади і мільйони у кишенях: Що відомо про нового очільника Аграрного фонду

Богдан Банчук Фото з відкритих джерел

Це не перша висока посада 33-річного Богдана Банчука

Поки увага українців була прикута до скандалів чинних чиновників, в уряді Зеленського призначили нового очільника Аграрного фонду.

Як ідеться у сюжеті на телеканалі ZIK, до своїх обов’язків у відомстві Богдан Банчук приступив ще у травні цього року, незадовго, коли депутати проголосували за відкриття ринку землі, чим повноваження Аграрного відомства розширяться.

"Головне завдання на 2020-й – максимально наблизити Товариство до фінансових показників зі знаком "плюс"… а також повернути довіру малого та середнього сільгоспвиробника до Аграрного фонду", – говорив очільник відомства.

Богдану Банчуку 33 роки, він за освітою юрист-міжнародник, а ще – перекладач французької мови. Відразу після університету Банчук отримав посаду у Міністерстві закордонних справ – аташе відділу співробітництва у політичній, безпековій та оборонній галузях Департаменту Євросоюзу. Кар’єрний ліфт піднімав Банчука все вище з кожним роком. Доріс він і до Секретаріату Кабінету Міністрів. У 27 Богдан Банчук став заступником голови районної державної адміністрації на Буковині – це батьківщина його батька, та вже через деякий час перейшов до структур "Укроборонпрому", але й там довго не сидів.

Кар'єрний ліфт закинув його до Аграрного фонду іще до нового року, він був заступником начальника з міжнародному бізнесу, а вже через рік уряд Зеленського поставив очолювати молодого Банчука все Аграрне відомство.

Богдан Банчук, якому всього 33 роки, а за спиною чимало високих посад, – син впливового прокурора. Микола Банчук ще з кінця 80-х встиг побувати прокурором Чернівців, Херсонської області, заступником прокурора Києва. Коли президентом був Ющенко, чоловік отримав посаду в Міністерстві охорони здоров’я. За Януковича – знову повернувся у прокуратуру. Та після переформатування влади у 2014-тому Банчук-старший став заступником головного прокурора України.

Зеленському приглянувся досвід чоловіка. Миколу Банчука зробили консультантом Івана Баканова.

П’ять будинків, квартира у Києві у понад 100 квадратних метрів, офісні приміщення, понад 10 земельних ділянок та 400 тисяч доларів готівки. Таких статків нажив собі Микола Банчук, працюючи на державу.

Син Банчука, той, що очолив Аграрний фонд, на гроші не жаліється. Коли був студентом, став власником апартаментів у столиці – 140 квадратів. Записані на нього та дружину ще одна квартира у 135 квадратів, будинок та 17 земельних ділянок. Пішки не ходять, у сім’ї очільника Агрофонду є Mercedes і Lexus, разом коштують півтора мільйона гривень.

Критерії відбору на посаду до Аграрного відомства й досі незрозумілі. Експерти називають це відомство одним із найбільш корумпованих в Україні. Як і митниця, він залишається збитковим. Лише за 2 квартал минулого року фонд недоотримав понад 42 мільйони гривень.

Нагадаємо, як заявив політичний аналітик Віталій Романенко, призначення 33-річного Богдана Банчука, людини, яка працювала спочатку в МЗС, а потім заступником голови однієї з РДА, на посаду керівника Аграрного фонду свідчить про те, що для такої стрімкої кар’єри потрібно народитися в правильній родині.

Loading...