Томіленко про законопроєкт про дезінформацію: Відбувається цинічна спекуляція на незахищеності журналістів

Сергій Томіленко. Фото: Микола Тис/ZIK

Ніхто й не уявляв, що такі "драконівські" ініціативи можуть лягти на папір, каже голова НСЖУ

Влада планує за допомогою 20-ти статей свого законопроєкту запровадити в Україні функціонування так званої Асоціації професійних журналістів, тобто поділити українських журналістів на "правильних" та "неправильних".

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко.

Голова НСЖУ, коментуючи ініціативу щодо законопроєкту про протидію дезінформації, зауважив, що останнім часом журналістська спільнота стривожена, оскільки ніхто собі не уявляв, що такі "драконівські" ініціативи можуть лягти на папір та стати законопроєктом, який просуватиме український уряд.

"Якщо говорити про те, що нас безпосередньо тривожить і, відповідно, через що ми даємо червону картку цим ініціативам, то, звичайно, це перш за все запровадження кримінальної відповідальності для журналістів, яке, фактично, означає покарання – від гігантських штрафів, виправні роботи і в’язниця до семи років. Друге, на що я хотів би звернути увагу, – це запровадження посади урядового уповноваженого з інформації, але, відповідно до тієї моделі, яку ми бачимо, то це буде політично залежна фігура посадовця, який зможе виконувати роль цензора і блокувати незручну для влади інформацію", – заявив Сергій Томіленко.

Новини за темою: Законопроєкт про дезінформацію: Яку кримінальну відповідальність передбачено для медіа
 

Він також звернув увагу на те, що влада планує за допомогою 20-ти статей свого законопроєкту запровадити в Україні функціонування пов’язаної з владою так званої Асоціації професійних журналістів, "відповідно, у законний спосіб ділити журналістів на "правильних" та "неправильних".

"Тут у цьому законі відбувається цинічна спекуляція на нинішній незахищеності українських журналістів. Ми з вами постійно обговорюємо питання нападів на журналістів, питання безкарності. І те, що є у нас, дійсно, профільні журналістські статті за перешкоджання, але, на жаль, у підсумку у нас відсутня справедливість і прецеденти вагомого покарання нападників. Натомість, фактично, чиновники малюють, що у майбутньому кримінальні статті стосуватимуться лише захисту тих журналістів, які визнають правила, що малюють чиновники", – заявив Сергій Томіленко.

Як повідомляли, у Національній спілці журналістів України вважають, що ухвалення законопроєкту про дезінформацію є серйозною атакою на свободу слова.

Прочитати більш детально щодо законопроєкту про дезінформацію можна у нашому матеріалі за посиланням.

Раніше євродепутат від Великобританії Джеймс Веллс заявив, що для того, щоб Україна була прогресивною країною потрібно не допустити прийняття законопроєкту про дезінформацію. 

Loading...