Ткаченко перетворив Одеську кіностудію на кладовище, - звернення "Гільдії кінематографістів Одеси" до Зеленського

Одеська кіностудія Фото з відкритих джерел

Громадська організація із захисту та реалізації прав кінематографістів "Гільдія кінематографістів Одеси" закликала президента Володимира Зеленського приїхати і особисто побачити руйнування відомої колись Одеської кіностудії, яку незаконно приватизував член фракції "Слуга народу" та голова гуманітарної комітету Олександр Ткаченко. Про це повідомляють Vesti.

В офіційному листі на ім'я президента Зеленського "Гільдія кінематографістів Одеси" описала нинішній плачевний стан "Одеської кіностудії": "Приїжджайте, будь ласка, проведіть зустріч з деякими напівмертвими кінематографістами, яких убив народний депутат від партії "Слуга народу" Олександр Ткаченко… Подивитися на застигле кладовище на березі Чорного моря, яке він (Ткаченко) організував замість обіцяного ним у 2004 році "Голлівуду біля Чорного моря". Кладовищу вже 15 років і на ньому поховано багато сотень кінематографістів".

Vesti.ua

Також "Гільдія кінематографістів Одеси" звернулася до президента Володимира Зеленського з листом, де детально описаний процес незаконної приватизації "Одеської кіностудії" народним депутатом Олександром Ткаченком. Громадська організація вимагає покарати винних у захопленні й знищенні "Одеської кіностудії". Лист адресовано керівникам СБУ, НАБУ, САП та ДБР.

Новини за темою: Міністерська посада для Ткаченка: Карасьов заявив, що не обійшлося без інтриги

"Ткаченко О. В. та Неверко О. Я. діючи з корисливих мотивів за попередньою змовою, сфальсифікували відповідні документи та здійснили рейдерське захоплення культурної національної спадщини народу України – Одеської кіностудії", - заявили в "Гільдії кінематографістів Одеси".

Після рейдерської приватизації "Одеської кіностудії" паном Ткаченком державне підприємство "Одеська кіностудія художніх фільмів" було фактично знищено, а майно незаконно передано третім особам.

"Тим самим Неверко і Ткаченко ввели в оману керівництво країни, що призвело до незаконної приватизації та незаконного вилучення з державної власності на користь приватних осіб майна ДП "Одеська кіностудія художніх фільмів", тобто до фактичного знищення державного підприємства, і таким чином завдали державі і суспільству великий матеріальний і моральний збиток. На наш погляд перераховані дії Неверко і Ткаченко підпадають під ознаки злочину, передбачених статтями 190,191, 233,364, 366 Кримінального кодексу України", - повідомила в листі на ім'я Зеленського громадська організація по захисту та реалізації прав кінематографістів "Гільдія кінематографістів Одеси".

Vesti.ua

Раніше стало відомо, що трудовий колектив державного підприємства "Українська студія хронікально-документальних фільмів (ДП "Укркінохроніка") звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням захистити від спроб голови комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександра Ткаченка організувати рейдерське захоплення державного підприємства "Укркінохроніка".

Трудовий колектив ДП "Укркінохроніка" підтримали ряд громадських організацій із закликом зупинити рейдерське захоплення підприємства. Зокрема, окремий лист-звернення до президента Зеленському підписали керівники громадських організацій "Асоціація фотохудожників України", "Київ Мистецький", "Історичний Київ", "Стародавній Київ".

Новини за темою: Ткаченко проштовхує приватизацію Одеської кіностудії не для її розвитку, а заради землі, - Співак

Джерела в Міністерствах культури і інформаційної політики повідомляють, що спроба Ткаченка захопити об'єкти ДП "Укркінохроніка" пов'язана із приватними інтересами Ткаченка в сфері кіновиробництва. Ткаченко є фактичним власником ЗАТ "Одеська кіностудія", двох кінопрокатних компаній та мережі кінотеатрів "Лінія кіно". З 2018 року співвласником Одеської кіностудії став девелопер-забудовник (SAGA Development) Андрій Вавриш. Більше двох років Ткаченко і Вавриш спільно займаються кінобізнесом.

Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура направила в прокуратуру Одеси і Києва матеріали за рішенням Господарського суду Києва щодо переходу у приватну власність Одеської кіностудії. 

Loading...