Термінове засідання ТКГ щодо загострення ситуації на Донбасі: Про що домовилися

Фото з відкритих джерел

Учасники ТКГ проведуть спільну інспекцію в районі Шумів, де активізувалися НЗФ

Сьогодні, 9 вересня, відбулося позачергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) у форматі відеоконференції з метою недопущення зриву режиму всеосяжного припинення вогню на Донбасі. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Згідно з повідомленням, учасники ТКГ домовилися про спільне інспектування в районі населеного пункту Шуми за участю представника координатора від ОБСЄ.

У свою чергу, українська сторона пообіцяла забезпечити питання логістики та гарантії безпеки всім учасникам інспекції.

"Сьогоднішній день дає нам надію, що режим припинення вогню буде виконуватися й надалі усіма сторонами. З цією метою українська сторона буде задіювати будь-які механізми як у рамках ТКГ, так і в рамках "нормандського формату", які дозволять зберегти життя українських військовослужбовців та мирного населення. Ми залишаємося повністю відданими мирному процесу та виконанню досягнутих домовленостей", – зазначив очільник української делегації у ТКГ Леонід Кравчук.

Крім того, ОБСЄ вкотре підтвердила безпідставність будь-яких звинувачень на адресу Збройних сил України в районі населеного пункту Шуми в період з 5 липня до 2 вересня.

Новини за темою: В ООС пригрозили "відповіддю всіма силами та засобами" у разі агресії НЗФ

Нагадаємо, раніше так званий "ватажок ДНР" Денис Пушилін наказав НЗФ відкрити вогонь по позиціях українських військових о 08:00 7 вересня. Причиною цьому стало те, що українська сторона нібито "облаштувала нові траншеї", попри умови перемир'я. 

Після цього Україна ініціювала термінове засідання Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу.

Сьогодні представники незаконних збройних формувань так званої самопроголошеної "ДНР" втретє перенесли обстріл українських позицій в районі селища Шуми на Донбасі та наполягли на проведенні засідання ТКГ.

Loading...