Тенденція до політизації карантину буде продовжуватися, – політолог

Олексій Якубін. Скріншот з відео

В Україні розпочався своєрідний процес критики влади через політизацію карантину

В Україні тенденція до політизації карантину буде продовжуватися.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог Олексій Якубін.

Олексій Якубін звернув увагу на зміну риторики влади на місцях. Політолог додав, що зараз в Україні сформувалася така тенденція, що місцева влада, мери міст почали займати іншу позицію до центральної влади, коли суспільні настрої щодо карантину почали змінюватися.

"Якщо говорити про ситуацію навколо карантину, згадайте, що свого часу мери вимагали від центральної влади жорстких заходів. Це було весною. Як тільки суспільні настрої почали змінюватись, мери також почали займати іншу позицію. Більш того, почали використовувати цю ситуацію з карантином для того, щоби говорити, що ми тут захищаємо місцевих мешканців, ми з ними працюємо, а  центральна влада далеко, вона щось там вирішує. Тому, грубо кажучи, почався своєрідний процес такої критики через політизацію карантину. Це, до речі, стало однією із причин, що представники місцевого самоврядування створили свою партію. Тобто мені здається, що наразі ця тенденція політизації карантину буде продовжуватися", – зазначив політолог.

Новини за темою: В Україні визначили зони карантину за новими правилами

Ба більше, додав Олексій Якубін, що уряд зараз сформував нові умови щодо карантину.

"А це поділ на так званий адаптивний карантин, поділ на різні зони. Уряд дещо модифікував зараз цю ідею, де ключовий критерій – це, в першу чергу, навантаженість на медичну систему. Але в принципі, ті умови є більш-менш обґрунтованими. І ми маємо розуміти, якщо, наприклад, Київ, нічого не буде робити в цьому контексті, і все залишать напризволяще, а ми, на жаль, не Білорусь і не Швеція, які могли собі дозолити виробляти альтернативну політику щодо карантину, ми тоді опинимося у ситуації, коли для наших співгромадян частина країн буде закрита, і, відповідно, вони будуть говорити, чому влада нічого не робить", – прокоментував політичний експерт.   

Новини за темою: Київ та 11 областей не готові до послаблення карантину

Як повідомляли, станом на ранок 14 серпня в Україні зафіксовано 87 872 випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

Зокрема, протягом останньої доби було встановлено новий антирекорд - 1 732 нових випадки, 19 людей померли, 581 особа подолала хворобу. Загалом від COVID-19 вже померло 2 011 осіб, одужало - 46 216.

Loading...