Так надовго не зникав навіть Кім Чен Ин: Геннадія Кернеса не бачили 38 днів

Востаннє мера Харкова бачили на публіці в День міста, 23 серпня 2020 року

Громадськість не бачила і не чула Харківського градоначальника рівно місяць і тиждень KHARKIV Today

Станом на середу, 30 вересня, мера Харкова Геннадія Кернеса не бачили рівно місяць і один тиждень. Родичі градоначальника і представники міськради кажуть, що він перебуває в берлінській клініці "Шаріте" — бореться з коронавірусом і викликаними ним загостреннями старих хвороб, які виникли після замаху на нього в 2014 році. KHARKIV Today розбирався в хронології зникнення "найуспішнішого" мера України і згадав схожі випадки зникнення політиків з поля зору на довгий період.

Востаннє Геннадій Кернес з'явився на публіці 23 серпня 2020 року на відкритті "сухого" фонтану у сквері на площі Свободи. Відкриття супроводжувалося великим натовпом, а в народі цю подію прозвали "коронавірусним фестивалем" — майже всі присутні були без масок і не дотримувалися соціальної дистанції.

Геннадій Кернес на площі Свободи 23 серпня Харківська міська рада

Назавтра, 24 серпня, у День Незалежності України, Геннадій Кернес участі в урочистостях не брав і на публіці не з'являвся. 

7 вересня перший заступник міського голови Ігор Терехов розповів, що днем раніше разом з мером проінспектував відкритий після більш ніж чотирирічної реконструкції Комунальний міст. При цьому ні фотографій, ні інших доказів присутності мера на "інспекції" не було.

В понеділок, 14 вересня, після того, як у ЗМІ почали активно ходити чутки про захворювання мера, директор Департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю Харківської міськради Юрій Сидоренко повідомляв у телефонних коментарях, що з 10 вересня градоначальник перебуває на лікарняному. При цьому він відмовився говорити, чи пов'язане перебування на лікарняному з коронавірусом. Також не повідомлялося і про місцезнаходження Кернеса.

Тоді ж з'являться чутки, що мер у комі. Однак Ігор Терехов відзначив, що "15 хвилин тому з ним спілкувався", чим спростовував інформацію про кому. Були чутки і про те, що на тлі коронавірусу у мера стався інсульт.

Наступного дня, 15 вересня, стало остаточно зрозуміло, що градоначальник перебуває в реанімації хірургічного відділення лікарні №17, якою керує його друг Дмитро Черепов. З самого ранку біля лікарні зібралася велика кількість машин представницького класу, серед були машини охорони Кернеса. Серед "гостей", які відвідали лікарню в цей день, — директор Департаменту охорони здоров'я Харківської міськради Юрій Сороколат, директор КП "Ритуал" Євген Журавльов і навіть молодший син мера Родіон Гайсинський. Останній був помітно схвильований.

Того ж дня Юрій Сидоренко скликав пресконференцію, під час якої офіційно підтвердив, що у мера Харкова — двостороннє запалення легенів на тлі коронавірусу. Він зазначив, що стан мера оцінюється як стабільно важкий, але питання про лікування за кордоном не стоїть. Тоді ж директор департаменту зазначив, що від Партії "Блок Кернеса — успішний Харків" балотуватися в мери буде саме Кернес.

Проте вже пізно ввечері 16 вересня літак Bombardier Challenger авіакомпанії FAI rent-a-jet, яка спеціалізується на транспортуванні хворих, вилетів із Харкова, після чого приземлився в Берліні. Повідомлялося, що мера поклали в клініку "Шаріте". За традицією, інформація з'явилася не відразу, а тільки на наступний день. Про це розповів у соцмережах друг Кернеса — бізнесмен Павло Фукс.

KHARKIV Today

До Берліна Геннадія Адольфовича супроводжував його син Родіон Гайсинський. Ніяких фотографій або відеодоказів перебування Кернеса в клініці ніхто не надав — нібито у відділенні, де він знаходиться, заборонено використання гаджетів і засобів зв'язку. Однак родичі градоначальника раз у раз почали публікувати на своїх сторінках в соціальних мережах знімки, зроблені поруч з клінікою, і повідомляти про стан здоров'я Геннадія Адольфовича фразами типу "з ним все добре".

Так, 22 вересня Гайсинський на своїй сторінці в Instagram написав, що стан мера значно покращився. Наступного дня, 23 вересня, друг Геннадія Адольфовича Павло Фукс спростував інформацію про те, що стан градоначальника нестабільний. Він також повідомив про позитивну динаміку.

Цього ж дня партія мера офіційно висунула його на посаду міського голови на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня. 

24 вересня Павло Фукс опублікував документ з "Шаріте", в якому директор клініки повідомив про стан здоров'я пацієнта на прізвище Кернес з Харкова.

Фото з відкритих джерел

"Шановні пані та панове, Геннадій Кернес з Харкова (Україна) знаходиться у нас на лікуванні. Він прогресує кожен день, і ми сподіваємося на його повне одужання. З повагою, професор, директор клініки Норберт Сутторп", - переклав Фукс документ у своєму Telegram.

28 вересня одне з центральних ЗМІ опублікувало коментар Кернеса щодо ситуації з бажанням Михайла Добкіна балотуватися на посаду Харківського міського голови, щоб "підстрахувати" свого друга, який має проблеми зі здоров'ям, на той випадок, якщо той не зможе брати участь у виборчих перегонах. Градоначальник повідомив, що не вважає вчинок Добкіна дружнім жестом.

"Це не допомога, а спроба використовувати чужий політичний капітал, щоб посилитися самому, а не посилити мене під час виборчої кампанії. І виглядає дуже неблагородно. В останні роки ми навіть не вітаємо один одного з днем народження. І не засмучуємо один одного дружбою", - сказав мер.

Фото з відкритих джерел

Автор публікації в коментарі KHARKIV Today зазначила, що особисто з Кернесом не спілкувалася. За її словами, коментар він передав через родичів.

Останній запис в Telegram-каналі мера Харкова датується 15 вересня, в день, коли в міськраді офіційно підтвердили, що у Кернеса виявили коронавірус. Геннадій Адольфович подякував усім, "хто подзвонив, написав, передав побажання здоров'я" і сказав: "Спасибі, що не вірите чуткам".

"У Харкові у мене є вся потрібна допомога, поруч сім'я, команда, Я впевнений, що скоро піду на поправку", - написав градоначальник і на наступний день полетів в "Шаріте".

А ось на YouTube-каналі Геннадія Кернеса продовжують з'являтися нові відео. Так, за час відсутності міського голови в Харкові він поповнився кількома випусками "Харківських історій", а ось наживо, на свіжих фото або відео Геннадія Кернеса громадськість не бачила і не чула з 24 серпня. Це здається дивним, оскільки після поранення навесні 2014 року перші фотографії з лікарняного ліжка з'явилися вже через тиждень, а довге мовчання не в стилі Геннадія Адольфовича, тим більше перед місцевими виборами. 

Геннадій Кернес

Фото з відкритих джерел

Loading...