Система е-декларування в Україні буде працювати, - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента

За його словами, відповідні законопроєкти незабаром подадуть до ВРУ

Президент Володимир Зеленський заявив, що, попри рішення Конституційного суду, система електронного декларування в Україні буде працювати. Про це він розповів під час засідання Ради національної безпеки і оборони, повідомляє "РБК-Україна". 

За словами Зеленського, рішення КСУ про визнання неконституційною кримінальної відповідальності за недостовірне декларування і закриття Реєстру декларацій фактично паралізувало роботу Національного агентства з питань запобігання корупції.

Новини за темою: В Офісі президента заговорили про можливість заміни суддів КСУ

"Відразу скажу про головне, щоб ні у кого не було навіть найменшого сумніву. Система електронного декларування в Україні буде працювати. Законопроєкти для її відновлення повинні бути підготовлені і направлені до Верховної Ради як невідкладні", - запевнив президент.

Новини за темою: Україна не повинна повертатися в минуле, - посли G7 відреагували на рішення КСУ

Нагадаємо, напередодні Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Loading...