Свавілля в Одеській облраді: Ренат Кузьмін заявив про застосування протиправної політичної технології

Ренат Кузьмін Фото з відкритих джерел

Нардеп наголосив на необхідності дати правову оцінку подіям в облраді

Голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький брав активну участь у свавіллі в Одеській обласній раді, він може негативно вплинути на перебіг розслідування, тому на цей час його потрібно відсторонити від виконання обов'язків.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Ренат Кузьмін.

Парламентар прокоментував події в Одеській обласній раді, де сьогодні, нагадаємо, представники партії "Опозиційна платформа – За життя" та партії "За майбутнє" блокували відкриття сесії Одеської облради через саботаж ТВК і де сталися сутички, під час яких постраждала народна депутатка України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Тетяна Плачкова – у неї підозра на перелом руки. Ренат Кузьмін зауважив, що є інформація про те, що голова обласної ТВК подав у відставку, а це означає, що комісія зібратися не зможе, реєстрацію новообрані депутати пройти не зможуть.

"Ми бачимо очевидну протиправну політичну технологію. Тобто це технологія, направлена ​​на досягнення певних політичних цілей. У нашому випадку мова йде про поділ портфелів, по суті. Тобто, при реєстрації ось цієї кількості депутатів, про яку сказали, це буде одна конфігурація більшості, а при їхній не реєстрації – інша. Ось якщо вони залишаться незареєстрованими якийсь час, то, скажімо так, правляча партія або правлячий політичний режим може сформувати свою більшість і обрати всіх чиновників цієї обласної ради так, як вважатиме за необхідне... А ось якщо ця кількість депутатів буде зареєстрована, і вони вступлять в коаліцію з депутатами "Опозиційної платформи – За життя", то це буде зовсім інша коаліція. Більшість буде на цьому боці, отже, і всі інші призначення пройдуть зовсім за іншою схемою. Звідси й вся ця метушня", – сказав гість ток-шоу.

Новини за темою: Абсолютний хаос в Одеській облраді: Яке право говорити про демократичний вибір має влада після нападу на нардепів? – Плачкова

Парламентар наголосив, що подіям в Одеській обласній раді необхідно дати правову оцінку, щоб відповісти на запитання, чи законно діяла ТВК, чи законно діяли депутати обласної ради, чи законно діяв голова Одеської ОДА, чи законно діяли правоохоронні органи, чи законно, чи незаконно діяли ті особи, які завдали тілесних ушкоджень народній депутатці Тетяні Плачковій.

"Наша партія зробила заяву з цього приводу. Ми вимагаємо, щоб Генеральна прокуратура і Державне бюро розслідувань зареєстрували в ЄРДР відповідне кримінальне провадження і почали розслідування за цими фактами, а на час розслідування ми просимо відсторонити від виконання обов'язків губернатора області, оскільки, на нашу думку, саме губернатор брав активну участь в цьому свавіллі, скажімо м'яко. І ми вважаємо, що саме губернатор може негативно вплинути на хід розслідування цієї справи", – резюмував Ренат Кузьмін.

Як повідомляли, під час сутичок в Одеській обласній раді постраждала народна депутатка України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Тетяна Плачкова. У неї підозра на перелом руки.

Читайте також: "Опозиційна платформа – За життя": Порошенко і Зеленський об'єднуються в міськраді Одеси".