Сумська ОДА не може вирішити "земельне питання" чоловіка, який підпалив себе на Банковій

Укрінформ

Саме облдержадміністрація з'ясовувала обставини спроби самоспалення мешканця села Новоіванівка Білопільського району Олександра Бурлакова під ОП

Землі, де хотів взяти собі ділянку мешканець Сумщини, що вдався до самопідпалу, розпаюванню не підлягають. Про це повідомила під час наради в Сумській облдержадміністрації в.о. голови ОДА Ірина Купрейчик, пише "Укрінформ".

Саме адміністрація з'ясовувала обставини спроби самоспалення мешканця села Новоіванівка Білопільського району Олександра Бурлакова під Офісом президента на Банковій у Києві. 

"Я вважаю, що самопідпал – це не вихід і не вирішення проблеми. Землі, де хотів взяти собі ділянку житель Білопільщини, розпаюванню не підлягають. І справа не в тому, що сільська, районна чи обласна влада не бажають допомогти. Закон – є закон. І порушувати його не має права ніхто", - зазначила чиновниця.

За словами начальника відділу роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації Наталії Лебідь, до облдержадміністрації чоловік особисто не звертався. 

Всі його звернення надходили з Адміністрації Президента, Кабінету міністрів, Верховної Ради.

"Перше звернення було в лютому 2015 року, востаннє звертався в 2019 році. Питання було одне: він обурювався, що розпаювання земель підприємства, де він свого часу працював, пройшло неправомірно, і він не може отримати тепер землю", - розповіла Лебідь.

Т.в.о. голови Білопільської райдержадміністрації Олена Нікітенко повідомила, що своє право на землю цей громадянин реалізував, отримавши ще у 2007 році земельну ділянку площею 1,55 га ріллі для ведення особистого селянського господарства. Але чоловік ще хотів отримати і землю на пай колишнього дочірнього підприємства "Луч", де працювали мешканці Гуринівської сільської ради і він в тому числі. Але землі цього підприємства, згідно з чинним законодавством, розпаюванню не підлягають.

Співробітники головного управління Держгеокадастру в Сумській області підтвердили, що це підприємство свого часу не перетворили в колективне, тому його землі перевели до державної власності та пізніше передали в оренду на 15 років приватнику. Дія договору закінчується у 2023 році. Тому це право на землю чоловік наразі реалізувати не може.

Нагадаємо, 26 лютого під час протесту медиків під будівлею Офісу президента України чоловік намагався вчинити самоспалення.

Як повідомляли, правоохоронці почали розслідування через спробу самопідпалу чоловіка на Банковій під час акції протесту біля Офісу президента.

Стан чоловіка, який вчинив самопідпал під ОП, важкий, він перебуває у реанімації.

Loading...