Суд зобов'язав ДБР розслідувати записи розмови Баканова і Труби про фальсифікацію кримінального переслідування проти Медведчука

Голова політради партії "Опозиційна платформа ‒ За життя", народний депутат Віктор Медведчук 112.ua

Печерський районний суд м. Києва 16 липня ухвалив рішення за скаргою народного депутата України Рената Кузьміна на бездіяльність уповноважених осіб Державного бюро розслідувань, що полягає у невнесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення. Про це повідомляє пресслужба партії "Опозиційна платформа - За життя". 

Як зазначається, 31 січня 2020 року українські ЗМІ оприлюднили запис розмови, в ході якої глава СБУ Баканов обговорює фальсифікацію кримінальної справи проти Віктора Медведчука з директором ДБР Трубою.

"Ми вчора дискутували з Володимиром Олександровичем (Зеленським . - Ред. – з приводу кримінальних справ по Медведчуку, які там є. Він просто постійно щось говорить, і в принципі ці справи можна плодити і плодити. Я кажу, що, якщо ми їх почнемо плодити одне за іншим, все одно лінгвістична експертиза повинна бути, яка щось знайде в цих висловлюваннях...", - заявив глава СБУ.

У зв'язку з цим "Опозиційна платформа – За життя" зажадала об'єктивного розслідування оприлюднених ЗМІ записів. Однак ДБР таке розслідування не розпочало.

"Цілком зрозуміло: Державне бюро розслідувань перетворилося на потужний інструмент зовнішнього управління і контролю за Україною з боку її справжніх заокеанських господарів, а також у засіб політичного переслідування інакодумців, для чого вище керівництво цього органу йде на порушення закону і фальсифікації, координуючи свої дії, як випливає з оприлюдненої ЗМІ запису, з Президентом України В. Зеленським", – вважають у партії. 

Відзначається, що після рішення суду, уповноважені ДБР повинні почати кримінальне розслідування правопорушень, передбачених статтею 344 ("Втручання в діяльність державного діяча") і статтею 366 ("Службове підроблення") Кримінального кодексу України.

"Цинічні організовані дії глави СБУ І. Баканова і екскерівника ДБР Р. Труби, вчинені за вказівкою Президента В.Зеленського, є протиправними і злочинними. Організатори і замовники фальсифікації кримінального переслідування Віктора Медведчука повинні понести кримінальну відповідальність", – зазначили в партії. 

Нагадаємо, вчора народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін оприлюднив рішення суду, що зобов'язує почати розслідування за фактом фабрикації керівниками СБУ і ДБР кримінальних справ проти лідера опозиції Медведчука.