Суд Амстердама задовольнив клопотання України про відвід судді у справі "скіфського золота"

Скіфська пектораль Фото з відкритих джерел

Україна вимагала відводу судді через сумніви в його неупередженості

Апеляційний суд Амстердама задовольнив клопотання України про відвід судді у справі щодо "скіфського золота". Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Twitter.

За словами Кулеби, Україна сподівається на об’єктивний розгляд цієї справи. "Важлива перемога у справі "скіфського золота". Сьогодні апеляційний суд Амстердама задовольнив клопотання України про відвід одного з суддів, у неупередженості якого були сумніви. Україна надалі захищатиме свої інтереси, розраховує на об’єктивний розгляд і перемогу справедливості", – написав очільник дипвідомства.

Як відомо, у грудні 2016 року Окружний адміністративний суд Амстердама ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв із колекції "Крим – золотий острів у Чорному морі" (так зване "скіфське золото"), які на момент анексії Криму перебували в Нідерландах, повинні бути повернуті в Україну. Після цього адміністрація трьох музеїв анексованого Криму подала апеляцію на це рішення, розгляд якої почався 11 березня 2020 року.

Новини за темою: Справа MH-17: Стало відомо, за якими статтями Нідерланди судитимуться з Росією

Пізніше, 2 вересня,  Апеляційний суд Амстердама розпочав слухання щодо відводу судді у справі про "скіфське золото". Тоді Україна просила відведення судді у зв'язку з виявленням додаткових матеріалів, які свідчать про упередженість судді та його зв'язок із Російською Федерацією.Loading...