Створення конкурсної комісії САП: Григорій Мамка заявив, що проблема – у міжнародних партнерах

Григорій Мамка: Є виробництва в Німеччині, Швейцарії і на Кіпрі Фото: Григорій Мамка / Facebook

Нардеп розповів, чим погрожували з-за кордону

Проблема у питанні створення комісії для обрання керівника САП – у міжнародних партнерах.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Григорій Мамка.

Парламентар прокоментував рішення Верховної Ради, яка на початку вересня відхилила постанову про призначення своїх представників до складу комісії з проведення конкурсу на посади у САП.

"Хотів би зазначити, що проблема не в Україні з приводу створення комісії для вибору керівника САП. Проблематика лежить зовсім за межами України, проблематика – у міжнародних партнерах", – заявив Григорій Мамка.

Парламентар продовжив: "У чому проблематика по комісії: Комітет пройшли всі рекомендовані члени, які були внесені у зал щодо голосування. Абсолютно нічого не було креативного або незаконного відносно кожного члена комісії. За день до цього міжнародні партнери, у тому числі і G7, почали погрожувати Україні, у тому числі і монобільшості, яка просто не має своєї принципової позиції, що українець повинен обирати того фахівця, який буде очолювати принциповий підрозділ щодо боротьби не з корупціонерами, а з корупцією як явищем".

Новини за темою: Т.в.о. голови САП призначено заступника Холодницького: Що про нього відомо

Григорій Мамка розповів, що міжнародні партнери почали погрожувати забрати безвізовий режим з ЄС, не дати транш МВФ тощо. Парламентар риторично поцікавився, чи це не є свідченням зовнішнього керування Україною.

Народний депутат додав, що профільний парламентський комітет розглянув можливість проведення повторного конкурсу.

"Плануємо 15-16 числа на засіданні комітету розглянути кандидатури і просити розглянути Верховну Раду", – додав Григорій Мамка.

Нагадаємо, 26 травня генеральний прокурор України Ірина Венедіктова звинуватила керівництво і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у численних порушеннях та пообіцяла відреагувати на таку роботу.  

У відповідь керівник САП Назар Холодницький заявив, що у відомстві готують спростування "по кожній секунді відео Венедіктової".

Після чого генеральний прокурор звернулась до колег зі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та запропонувала їм показати результати роботи за п'ять років.

У результаті САП закликала Венедіктову не чинити тиск на прокурорів і не "ганьбити правоохоронну систему".

А 21 серпня керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький написав заяву про звільнення.

Додамо, посли "Великої сімки" (G7) оприлюднили заяву щодо обрання Україною нових керівників антикорупційних установ. Вони наголосили, що очільників відомств потрібно відбирати за допомогою прозорих і політично нейтральних процедур.