Ставнійчук про Мінські угоди: Команда влади не бачить виходу, тому вони товчуться на одному місці

Телеканал ZIK

Сьогодні ситуація патова вже не тільки для Порошенка, не тільки для Зеленського, але й для України

Непродумана позиція України щодо Мінських угод була, є і залишається. Президент Зеленський і його команда не бачить виходу, тому вони товчуться на одному місці. 

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявила колишня членкиня Венеціанської комісії (2009-2013 рр.) Марина Ставнійчук.

"Для мене було абсолютно очевидно, ще коли підписувався "Мінськ-1" і "Мінськ-2", я неодноразово про це говорила, що Петро Порошенко завів у глибокий кут Україну у Конституційному та політичному процесі, підписуючи та беручи на себе відповідальність по виконанню Мінських угод", – заявила гостя ток-шоу.  

Водночас вона додала, що президент Зеленський мав короткий період часу, "відкрите вікно можливостей", коли набув президентських повноважень, для того, щоби змінити зміст Мінських домовленостей.

"У нього був режим величезної народної довіри. І керівництво Франції, Німеччини, не могли не рахуватися з цією внутрішньою довірою, яку мав Зеленський. Більше того, був період відкритого вікна, коли всі були готові пристати на позицію черговості тих положень по забезпеченню їх виконання. Але, на жаль, сьогодні ситуація патова вже не тільки для Порошенка, не тільки для Зеленського, але й для України", – зауважила експерт.  

Новини за темою: Ухвалена Радою постанова про місцеві вибори є відмовою від Мінських угод, – Волошин

Більше того, додала Ставнійчук, якщо Україна одноосібно вийде з Мінських домовленостей, то це гарна підстава для зняття санкцій з РФ.

"Непродумана позиція України була, є і залишається. Президент Зеленський і його команда не бачить виходу, тому вони товчуться на одному місці", – прокоментувала Марина Ставнійчук.

Новини за темою: Вихід України з Мінських угод для всіх буде надзвичайною подією, - заступник глави АП РФ

Як повідомляли, Європейський Союз не бачить іншого шляху до миру в Україні, крім повного виконання всього комплексу заходів, передбачених Мінськими угодами. Про це йдеться в офіційній відповіді Європейської Ради (вищий координуючий орган ЄС) на запит депутата Європарламенту Максиміліана Кра, який він подав у зв'язку з Мирними ініціативами голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата Віктора Медведчука.

Своєю чергою, "Опозиційна платформа – За життя" вимагає від президента Володимира Зеленського відмовитися від курсу на ескалацію конфлікту.Loading...