США ігнорують права Європи: Маас про санкції проти "Північного потоку-2"

У МЗС Німеччини вважають, що Європа і США мають спільно працювати над санкціями проти Росії

Глава МЗС Німеччини Гайко Маас Reuters

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що США ігнорують права Європи на вибір країни, в якій вони хочуть купувати енергію. Про це йдеться на сайті Федерального уряду Німеччини.

Повідомляється, що Берлін вже провів багаточисельні переговори з Вашингтоном щодо санкцій проти "Північного потоку-2". Маас вважає, що європейська енергетична політика проводиться не в США, а в Європі, тому Німеччина виступає проти американських санкцій щодо газопроводу.

За словами політика, Європа має сама обирати країну-постачальника газу. "Оголошуючи санкції, під які також потрапляють європейські компанії, уряд США нехтує правом і суверенітетом Європи вирішувати, де і як ми отримуємо енергію", - наголосив Маас.

Що стосується реакції на заяви Майка Помпео про те, що "Північний потік-2" не є комерційним проєктом, міністр висловив думку про необхідність спільної трансатлантичної позиції щодо санкцій проти Росії. Проте, санкції Америки, на його думку, ускладнюють ці процеси.

Новини за темою: Газопровід "Північний потік" призупинив роботу

Нагадаємо, державний секретар США Майк Помпео анонсував нові санкції США проти "Північного потоку 2". За словами Помпео, "Північний потік-2" і "Турецький потік" – це важелі Кремля для розширення залежності Європи від російських енергоносіїв. В українському "Нафтогазі" позитивно відреагували на нові обмеження.Loading...