Списувати комунальні борги категорично не можна, – ексміністр з питань ЖКГ

Народний депутат України (фракція "Батьківщина") Олексій Кучеренко Скріншот відео

В Україні з її кліматом склалася своя система теплозабезпечення, яка завжди була соціальною послугою, наголосив Олексій Кучеренко

Списувати борги населення за комунальні послуги категорично не можна, оскільки тоді у тих, хто справно сплачує за "комуналку", постане питання – навіщо їм це робити.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Батьківщина"), у минулі роки – міністр з питань житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко.

Колишній міністр зауважив, що можна говорити про реструктуризацію, а не про списання боргів населення за комунальні послуги.

"Списання я не обговорюю, це виключно популізм. Я можу обговорювати реструктуризацію справедливу, і це треба не тільки на вищих щаблях влади, це треба обов'язково з людьми, щоб більшість людей зрозуміла, чому не можна списувати. Бо якщо ми з вами платимо, а хтось не платить і йому списали, ну, ми ж з вами ідіоти? Ми задаємо питання – а навіщо далі платити? Смисл який? Тому категорично це робити не можна", – наголосив Олексій Кучеренко.

Гість студії зауважив, що в Україні з її кліматичними особливостями склалася своя система теплозабезпечення, яка завжди була соціальною послугою – ніхто ніколи не ставив за мету зробити на цьому бізнес.

Новини за темою: Хто компенсує українцям переплату за тарифами, які 5 років тому підняли на 25%? – Володимир Кацман

"Саме тому система опалення і гарячого водопостачання у наших широтах для нас тривалий час була і продовжує залишатися соціальною. Туди категорично не можна було пускати ні цих європейських експертів, ні, тим більше, наших доморощених коболєвих та інших, які у цьому побачили сегмент, на якому вони можуть заробляти гроші, частину – в податки, частину – собі, але заганяти всіх у борги", – заявив Олексій Кучеренко.

Як повідомляли, економічний аналітик Віктор Скаршевський заявляв, що підготовка до опалювального сезону в Україні може бути зірвана через велетенські борги на газовому ринку, які вже перевищили 114 мільярдів гривень.

Читайте також: "В Україні з 1 серпня запрацював ринок газу для населення: Що зміниться".

Loading...